Zdravie

10 ovocných a zeleninových šupiek, ktoré by ste nemali vyhadzovať Poznajte ich výhody

10 ovocných a zeleninových šupiek, ktoré by ste nemali vyhadzovať Poznajte ich výhody
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Zatiaľ čo ovocie aj zelenina sú skvelým zdrojom živín, ktoré sú nevyhnutné pre celkové zdravie, ich šupka a kôra sú rovnako dôležité. Hoci šupka nemusí vyzerať lákavo, môže byť mimoriadne prospešná pri zrýchlení metabolizmu, kontrole krvného tlaku a zlepšení zraku, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Od pomaranča a granátového jablka po zemiaky a cibuľu, tu je 10 rôznych druhov šupiek, ktoré sú jedlé a ktoré môžete zahrnúť do svojho každodenného jedálnička.

Dobrý spôsob, ako druhýkrát využiť organické zvyšky, ktoré často končia v odpade a vytvárajú odpad, týmto spôsobom využívame všetky vlastnosti zeleniny a ovocia na zlepšenie nášho zdravia

VÝHODY ORANŽOVEJ PLETI

Pomarančové šupky sú vynikajúcou možnosťou, ako sa zbaviť pupienkov, čiernych bodiek, odumretých buniek, škvŕn a tmavých kruhov. Pomáha tiež suchej pokožke zostať hydratovaná a dodáva vašej tvári žiaru. Na vlasovú pokožku môžete zmiešať vodu a pomarančovú kôru (sušenú a mletú), pretože pomáha zbaviť sa lupín. Je tiež dobrý na zmiernenie problémov s trávením.

VÝHODY PLETI VODNÉHO MELÓNU

Uhasenie smädu počas leta, málokto vie, že kôra melónu má viac výhod ako samotné ovocie.Obsahuje zinok, draslík, horčík, antioxidanty a vitamíny A a C. Napomáha celkovému tráveniu a pomáha vášmu telu zbaviť sa toxického odpadu.

VÝHODY ZEMIAKOVEJ ŠUPKY ALEBO ŠUPY

Zatiaľ čo väčšina z nás vyhodí zemiakové šupky, málokto si uvedomuje, že sú plné živín ako železo, vápnik, draslík, vitamíny a horčík. Pomáha stimulovať metabolizmus a pomáha kontrolovať hladinu cukru v krvi. Ako antibakteriálny prostriedok je zemiaková šupka tiež dobrá pre pokožku. Okrem toho pomáha predchádzať rakovine.

Pripravte hnojivo bohaté na draslík so zemiakovou šupkou

VÝHODA PRE ZDRAVIE POKOŽKY GRANADA

Sú bohatým zdrojom vitamínu C a antioxidantov. Pomáha detoxikovať organizmus a predchádzať srdcovým chorobám. Používa sa aj na zmiernenie kašľa a bolesti hrdla. Musíte pridať mletú kôru z granátového jablka do pohára vody a kloktať; pre rýchlejšie výsledky opakujte tento postup dvakrát denne.Najlepšie na tom je, že ho môžete použiť aj ako účinný prostriedok na zvlhčenie pokožky a ochranu pred slnkom.

VÝHODY CIBUĽOVEJ KOŽE

Cibuľové šupky sú dobrým zdrojom antioxidantov a sú bohaté na kvercetín, rastlinný flavonol, ktorý môže pomôcť znížiť astmu, chronické infekcie a cukrovku. Má tiež vlákninu, ktorá pomáha znižovať srdcové choroby, tráviace problémy a znižuje hladinu krvného tlaku. Aj so stonkou môžete zasiať cibuľu bez semien.

VÝHODY JABLKOVÉHO ŠUPU

Jablčná šupka je zásobárňou výživy. Obsahuje veľké množstvo esenciálnych bielkovín, vitamínov a minerálov. Zatiaľ čo vitamíny A a C sú skvelé pre pokožku, zrak a posilňujú imunitný systém, prítomnosť železa a vápnika ich robí dobrými pre kosti a zuby. Je tiež skvelým zdrojom antioxidantov, čím pomáha predchádzať mnohým chorobám.

VÝHODY BANÁNOVEJ KOŽE

Banánové šupky sú bohaté na živiny a sacharidy. Pozostáva z vitamínov B6, B12, horčíka a draslíka. Môže byť použitý ako bielidlo na zuby a odstraňovanie akné. Jednoducho aplikujte peeling na postihnuté miesto na päť minút každý deň pre rýchlejšie výsledky. Je to dobrý prostriedok proti bolesti a tiež lieči psoriázu; stačí ho aplikovať na infikovanú oblasť. Vždy používajte čerstvú banánovú šupku a nikdy nenechávajte banán neolúpaný príliš dlho, pretože to môže byť škodlivé pre vaše zdravie.

10 spôsobov, ako využiť banánové šupky v záhrade

VÝHODY KOŽE Z UHORKOV

Vonkajší obal obsahuje množstvo antioxidantov a je bohatý na nerozpustnú vlákninu, vitamín K a draslík. Zatiaľ čo vitamín K pomáha udržiavať rast kostí a buniek, prítomnosť betakaroténu je prospešná pre zdravie očí.

VÝHODY KIWI KOŽE

Kiwi šupka obsahuje viac živín ako samotné ovocie. Obsahuje veľa vlákniny, flavonoidov, antioxidantov a vitamínu C, ktoré sú užitočné pri posilňovaní imunity, zdravia srdca a pľúc.

VÝHODY MANGO KOŽE

Zatiaľ čo mango je mimoriadne chutné, jeho šupky sú veľmi bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú znižovať škody spôsobené voľnými radikálmi. Navyše podporuje chudnutie, pomáha pri trávení a má tiež vysoký obsah vlákniny, čo je dobré pre zdravie srdca.

Dúfame, že vám tieto zelené nápady pomôžu a odteraz nevyhadzujte šupku z vášho obľúbeného ovocia a zeleniny, akékoľvek otázky nám môžete zanechať v komentároch.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: