D I Y

Ako si vyrobiť domáci skleník z plastových fliaš

Ako si vyrobiť domáci skleník z plastových fliaš
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ak ste vždy chceli mať svoj vlastný domáci skleník, ak sa blíži zima a potrebujete chrániť svoje rastliny a úrodu pred poveternostnými vplyvmi, dovoľte, aby vám tieto tipy osvetlili, ako si vyrobiť domáci skleník s recyklované fľaše, so všetkými, ktoré už nepoužívate a ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou skončia v niektorom rohu bez použitia.

ako postaviť domáci skleník z plastových fliaš

Vyhnite sa míňaniu peňazí a prácam na získanie tradičného skleníka, vsaďte na vynaliezavosť a kreativitu, ktorú poskytujú vaše zbytočné plastové fľaše.Týmto spôsobom budete môcť udržať svoje rastliny v bezpečí a prispejete k zlepšeniu ekosystému, čím získate novú užitočnosť materiálu, ktorého úplné odstránenie a opätovné použitie skutočne trvá roky.

15 revolučných skleníkových nápadov za málo alebo nič

Materiály potrebné na stavbu skleníka na fľaše

Je to veľmi jednoduché, len sa musíme uistiť, že máme v záhrade dostatok miesta, bambusové palice alebo podobné rúrky, ktoré sa zmestia cez dieru vo fľašiach, ktoré sa chystáte hromadiť, a veľa kreativitu, aby ste to dali tak, ako sa vám páči. Pre správnu inštaláciu je tu zoznam toho, čo musíte začať:

  • Trstina V závislosti od veľkosti, ktorú chcete postaviť, nazbierajte čo najviac rákosia, bambusu alebo rúrok.Myslite na to, že tieto budú upevnené fľašami jedna vedľa druhej, kým nedokončíte a nezakryjete steny skleníka. Vypočítajme spolu 180 prútov. Nezabudnite ich všetky odrezať v rovnakej výške.
  • Plastové fľaše Zakryjú steny, takže čím viac ich budete mať, tým lepšie. Povieme si, že na každú palicu budeme potrebovať asi 10 fliaš. Pripravte si 1800 plastových fliaš Vaši susedia radi prispejú tým, že prinesú vlastné.
  • Drevo alebo kov vo forme príspevkov. Bude to štruktúra vášho skleníka z plastovej fľaše. Do nich umiestnite trstiny a fľaše.
  • Pánty a rôzne skrutky. Pre dvere a okná, ktoré chcete zabudovať, budete potrebovať pánty a niekoľko skrutiek na ich upevnenie.

Ako postaviť domáci skleník z plastových fliaš

Aby sme mohli postaviť skleník z recyklovanej fľaše, budeme musieť začať vytvorením povrchu, kde sa dôrazne odporúča upevniť a spojiť 4 stĺpiky, ktoré budú pevnou konštrukciou. Ak ich zapustíte do zeme, dobre zabetónované, budete mať skleník navždy.

Po konštrukcia bude upevnená, pristúpime k ochrane pôdy mulčovaním alebo doskami, ktoré zabránia prenikaniu buriny a iných prvkov . Dôležité je tiež všetky fľaše pred celým procesom dobre umyť a rozrezať.

umývať a rezať plastové fľaše

Teraz, keď máte základňu, vezmeme trstiny a recyklované fľaše, odstránime spodnú časť fľaše a prevlečieme ich cez trstinu tak, aby boli úplne prekrížené a naukladané jedna na vrch druhý.

Uistite sa, že ste dobre pripevnili k fľaštičkám, kým prúžok nebude dokončený, pričom na oboch koncoch ponechajte asi 5 centimetrov voľných na upevnenie tyč do konštrukcie. Budeme to robiť dovtedy, kým nevytvoríme stĺpy z rákosia plné fliaš, naukladaných jedna na druhú a dávajúc tvar stenám.

skleník s plastovými fľašami

Pri stene, ktorá obsahuje dvere, môžete použiť pánty na konštrukcii a pridať menší rám, ktorý je tiež doplnený tyčami a priechodnými fľašami.

Na druhej strane strecha, či už plochá alebo naklonená, by mala mať aj viac rákosia a fliaš, preto je nevyhnutnéZbierajte toľko fliaš, koľko môžete.

Výsledok je prekvapivý. Keď poskladáme všetky steny z trstiny/trubíc a recyklovaných fliaš, budeme mať domáci a funkčný skleník, ideálny na uskladnenie všetkých vašich rastlín a plodín.

vyrábať skleníkové plastové fľaše

Dúfame, že vás tieto zelené nápady inšpirujú a okrem toho, že plastovým fľašiam dáte druhý život plnením novej funkcie, pripravíte si jednoduchý a funkčný domáci skleník.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: