Agroekológia

Ako vyrobiť mikrotunel alebo mini skleník s PVC do záhrady

Ako vyrobiť mikrotunel alebo mini skleník s PVC do záhrady
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Pre všetkých, ktorí majú ovocný sad, je zima zvyčajne sklamaním, pretože mnohé z našich plodín odumierajú alebo sa im nedarí v dôsledku mrazu alebo nízkych teplôt, preto vždy existovali riešenia, ako napríklad skleníkové nápady. pestovať celú zimu, ďalší jednoduchší spôsob, ako dočasne v zime pestovať a podporovať jarné plodiny, je vytvoriť mobilné skleníky alebo mikrotunely.

V rámci projektu, ktorý máme v zelených nápadoch, aby sme vám ponúkli zaujímavé projekty, ale predovšetkým efektívne a ľahko zostaviteľné, vám prinášame jednoduché riešenie, ako si vyrobiť vlastné veľmi ekonomické tunely na pestovanie PVC.

MATERIÁLY PRE TUNEL

  • 1 20 mm PVC rúrka (dĺžka, ktorú máte na lavici) (získajte ju tu)
  • 1 16mm PVC trubica (dĺžka závisí od oblúkov, ktoré umiestnite)
  • 2 20 mm PVC T-koncovky ( Získajte tu )
  • 1 20 mm PVC kríž ( Získajte tu )
  • 6 10 mm vlnité tyče
  • 1 Skleníková plastová alebo tepelná prikrývka ( Získajte tu )
  • 1 Stará hadica s priemerom podobným ako pvc rúrka 16 mm

AKO VYROBIŤ TUNELOVÝ SKLENÍK

Na vytvorenie tohto skleníka vám nechávame video nášho priateľa La Huertina De Toniho, kde krok za krokom vysvetľuje, ako môžeme urobiť tento tunel tak jednoduchým spôsobom, že sa zdá, že robíme puzzle, za menej ako 10 minút zložíme náš tunelový skleník z PVC.

V ňom môžeme pestovať zeleninu, ktorá by inak v zime neprosperovala alebo by mala problémy s vývojom, zaujímavý je aj pre listnaté plodiny v zime a tým zvýšiť produkciu. Ak máme hrach zasiaty v zime, umiestnením tejto štôlne zároveň zabránime vtákom požierať naše semená alebo klíčky. A na konci zimy môžeme posunúť jarné plodiny, ako sú paradajky, papriky, baklažány alebo cukety, až takmer o mesiac skôr.

Ak sa vám páči tento projekt z PVC, možno vás bude zaujímať aj to, ako môžeme jednoducho vyrobiť skleník z PVC na pestovanie po celý rok alebo vežu z PVC na pestovanie jahôd. Dúfame, že tieto zelené nápady vám pomôžu a inšpirujú vás k pestovaniu vlastného jedla.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: