D I Y

Ako si vyrobiť domáci skleník z PVC rúr

Ako si vyrobiť domáci skleník z PVC rúr
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Zaujímavým riešením, ako pestovať v oblastiach, kde nie sú veľmi horúce letá alebo dlhé a kruté zimy, je postaviť si domáci skleník, ktorý je o niečo lacnejší ako tie, ktoré si môžeme kúpiť v špecializovaných predajniach a mnohokrát ich montáž nie je vôbec komplikovaná, keďže sa nejedná o veľké stavby, stačí nám, aby naše rastliny boli chránené pred nepriaznivým počasím chladom, horúčavou, vetrom, mrazom či krupobitím.

MATERIÁLY PRE SKLENÍK z PVC

LISTAMOUNTMATERIAL ( Všetky rúry majú priemer 25 mm )
TO2PVC rúrka 350 cm dlhá
B2PVC rúrka 380 cm dlhá
C5PVC rúrka 580 cm dlhá
D4PVC rúrka 90 cm dlhá
A4PVC rúrka 183 cm dlhá
F10PVC rúrka 69 cm dlhá
G2PVC rúrka 170 cm dlhá
H3Ženské krížové PVC 4 strany
YO60Sieťovaná podprsenka (polootvorená pvc trubica)
JdvadsaťPVC tričko
K4PVC rohové koleno 3 spojenie
L8PVC 90º koleno
M10Vlnité tyče na ukotvenie k zemi (voliteľné)
P1Plastový skleník 610x396cm
S2Plastový skleník na boky 365x213cm
T1Plastový skleník na dvere 198x97cm
ALEBO1Plastový skleník na okno 97x97cm
W162 cm samorezné skrutky
A2Obrátená svorka z PVC (obrázok 1 nižšie)
Z4PVC paralelná svorka (obrázok 2 nižšie)

MONTÁŽ SKLENÍKU z PVC

pvu skleník

KROK 1 ZOSTAVENIE ZÁKLADNE

Rúrky (B) spojíme spolu s T-spojmi (J) (T bude širšie, aby prekĺzli cez rúrku) na bokoch nášho skleníka v konečných častiach položí lakte ( K). To isté urobíme na prednej strane, kde pôjdu dvere s rúrkou ( A ) s spojkami ( J )

Do zeme zapichneme 5 vlnitých tyčí ( M ) na každú stranu dĺžky skleníka, na zemi necháme 5 cm kolík na upevnenie základne.

2. KROK NAINŠTALUJTE RAMENA

V žiadnom prípade nepoužívajte lepidlo, nebude to potrebné.Spojte rúrky (C) pomocou krížových hlavíc (H) Treba dbať na to, že na prednej strane, kam pôjdu dvere, musíme medzi rúrky vložiť T-kĺby (J) pre dvere. Potom pomocou rúrok ( D ) spojíme každý oblúk, ktorý sme robili, s predchádzajúcim a zadným, medzi oblúkmi necháme priestor 92 cm. Posledný oblúk navrchu spojíme spojkou T (J).

KROK 3 : MONTÁŽ DVERÍ A OBLOKU DVERÍ

Na nasadenie oblúka dverí vezmeme rúrky ( E ) a spojíme spoje v T ( J ) v hornej časti asi 10 cm od konca. paralelné ( Z ), že Urobia spojenie dať dvere. Zvislé strany zárubne spojíme rúrkou ( F ) a nakoniec v polovičnej výške umiestnime obrátenú svorku ( Y ).

Vyrobíme dvere tak, že vezmeme rúrky (G) a spojíme ich T-spojmi (J) v strede a v hornom a dolnom rohu spojkou (L), každú zvislú stranu spojí ich pomocou 3 rúrok ( F ), aby bola zabezpečená stabilita.V hornej časti umiestnime dieliky ( Z ) ( Y ) ako je znázornené na obrázku, aby sme naň mohli zložiť okno, ktoré budeme používať na vetranie.

KROK 4 : MONTÁŽ RÁMU OKNA

Na výrobu okna stačí spojiť rúrky ( F ) s rohmi ( L ) a máme to hotové Toto okno pôjde cez dvere, ktoré sme vyrobili v predchádzajúcom kroku. Voliteľne máme aj možnosť vyrobiť rám v druhej časti skleníka a urobiť tam nové okno na vetranie, rám by bol podobný dverám, ale zároveň by sme do stredu mali pridať T-kĺby rám (J) a pridajte ešte jednu rúrku ( F ) okrem pridania dielov ( Z ) a ( Y ) ako vo dverách na umiestnenie okna.

KROK 5: INŠTALÁCIA PLASTU

Keď je skleníkový plast narezaný na rozmery, ktoré sme uviedli vyššie, začneme ho nasadzovať na konštrukciu, na to použijeme kúsky, ktoré sme pripravili na uchytenie plastu pomocou PVC trubica ( YO ) . Zaujímavou možnosťou, s ktorou sa nepočíta pri veľkosti plastu, je, že použijeme bočné strany a urobíme okolo boku dieru hlbokú asi 30 alebo 40 cm a zakopeme plast do zeme, čím získame oveľa väčšiu stabilitu počas silný vietor a krutá zima. Napriek tomu by sa tento skleník dal umiestniť aj na chodník a dobre ho ukotviť k zemi.

Viete, v zelených nápadoch vždy navrhujeme zaujímavé výzvy, ako sú tieto skleníkové nápady, aby ste mohli robiť veci sami a vždy sa to snažiť zjednodušiť, ak máte nejaké návrhy alebo vylepšenia, urobte neváhajte a nechajte ho v komentároch.

PÔVODNÝ NÁPAD : http://www.pvcplans.com/

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: