Agroekológia

15 rastlín, ktoré si môžete doma vypestovať v plastových fľašiach

15 rastlín, ktoré si môžete doma vypestovať v plastových fľašiach
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Pestovanie vlastného jedla doma je bezpochyby veľmi uspokojivé, no nie každý z nás má veľké priestory, kde si môžeme pestovať a sadiť svoje plodiny, a to buď preto, že doma nemáme záhradku alebo jednoducho preto, že nemáme balkón, kde by sme mohli postaviť pestovateľský stôl na pestovanie dobrých paradajok, ale môžeme vám povedať, že mnohé plodiny môžu rásť na malom priestore a je to jednoduché pestovanie v plastových fľašiachv závislosti od plodín.

rastú v plastových fľašiach

Čoraz častejšie vidíme, ako sa ponúkajú nápady na opätovné použitie plastových fliaš v záhrade alebo v našom každodennom živote doma, navyše plastové fľaše majú často ideálnu veľkosť na to, aby sa u niektorých rastlín rozvíjali ich korene optimálne, tak sa pozrime, čo si môžete doma vypestovať v plastových fľašiach.

PLODINY NA PESTOVANIE DO PLASTOVÝCH FĽAŠ

Hoci je pravda, že v tomto článku existuje veľa veľkostí plastových fliaš a veľa rastlín, v tomto článku vám poskytneme tipy, aby ste mohli pestovať v plastových fľašiach všetkých veľkostí, ale trochu viac zameraných na fľaše Typická 1,5 l alebo 2 l vody, ak môžete získať väčšie fľaše oveľa lepšie pre rastliny.

Je tiež dôležité, že nie všetky rastliny sa dajú pestovať v plastových fľašiach, hoci by ste ich mohli zasadiť takmer všetky, mnohé z nich by sa nevyvinuli dobre, preto si tento zoznam uschovajte a uschovajte si ho, aby ste si ho mohli neskôr pozrieť.

1.- PEtržlenová vňať AKO PASTIEŤ DO PLASTOVÝCH FĽAŠ

Petržlen rastie vo fľašiach

Ideálna plodina na začiatok vo svete rastlín, je to skôr rustikálna plodina, ktorá si sotva vyžaduje starostlivosť, teda ak musíme sledovať riziká, pretože ak ho prekročíme, môžeme prísť o úrodu. Pestovanie petržlenu v plastových fľašiach je perfektné, pretože nejde o nadmerne rastúcu rastlinu a môžeme ju strihať tak, ako ju potrebujeme na varenie.

Dobrá vec je, že petržlen môžeme ľahko rozmnožiť a zasadiť do iných fliaš alebo darovať.

2.- PESTOVANIE hlávkového šalátu v plastových fľašiach

Listové plodiny, ako je šalát, sú ideálne na pestovanie v plastových fľašiach, majú malé nároky na vývoj koreňov a predovšetkým máme dobré, že ani veľmi nerastú. Šalát môžeme zbierať za viac-menej 2 mesiace a môžeme zbierať list po liste, kým sa rastlina ďalej vyvíja.

výsadba šalátu v plastových fľašiach

3.- PESTOVAŤ BAZALKU V PLASTOVÝCH FĽAŠIACH

Pestovanie bazalky v plastových fľašiach je naozaj jednoduché, je to plodina, ktorá síce potrebuje málo miesta na korene, ale môže rásť do 50cm je ideálne ostrihať a nenechať vytrhávať kvety lebo v takom prípade môže odumrieť.

Polievanie v bazalke musí byť časté a pravidelné, nenechajte substrát preschnúť. Je to plodina, ktorá potrebuje trochu slnka, takže ju neváhajte umiestniť na najlepšie miesto v dome, aby sa na ňu dostalo celé hodiny slnka.

bazalka v plastových fľašiach

4.- RASTLINNÝ POR VO FĽAŠIACH

Ďalšou jednoduchou plodinou, ktorú možno vložiť do plastových fliaš, je pór, vo všeobecnosti všetky koreňové plodiny možno dať do plastových fliaš , tiež to robia na rast nepotrebuje nadmerné slnko.

V tomto prípade je ideálne, aby bola fľaša čo najvyššie, pór zasadiť do stredu fľaše a ako rastie musíme pridávať substrát, keďže z toho, čo radi konzumujeme pór je biela časť. Aby zbelel, musíme ho zakryť.

Veľmi dobrou technikou je využiť korene kúpeného póru na jeho zasadenie do fľaše.

5.- PESTOVAŤ MAGARD VO FĽAŠIACH

Ak máte radi mangold, nemôžem odporučiť oveľa jednoduchšiu plodinu na pestovanie vo fľašiach, vyrastú asi za 2 mesiacea rovnako ako šalát môžeme zbierať list po liste, kým sa rastlina vyvíja.

Je to plodina, ktorá potrebuje relatívnu vlhkosť, takže substrát musíme občas kontrolovať. Ak ju môžeme dať na slnko, bude to ideálne, pretože rastie rýchlejšie a väčšie, ale môže umiestniť do polotieňa.

6.- PESTOVANIE CESNAKU VO FĽAŠIACH

Cesnak vo fľašiach sa dá pestovať dvoma spôsobmi, na zber stoniek (ideálne by bolo), ktoré sa zbierajú za 3 mesiace, alebo môžeme cesnak zasiať aj tak, aby nevychádzala hlávka, v v tomto prípade musíme počkať 7 až 9 mesiacov.

Cesnak nepotrebuje veľkú fľašu, len o trochu väčší priemer, než by mala bežná hlava supermarketu Netreba tiež veľmi hlboké korene, takže nebudeme potrebovať ani veľkú hĺbku fľaše.

Riziká by mali byť minimálne a iba v prípade, že substrát veľmi vyschne.

cesnak v plastových fľašiach

7.- KULTÚRA JAHOD ALEBO JAHODY VO FĽAŠIACH

Jahody sú neuveriteľne produktívne rastliny, ak ich pestujete v plastových fľašiach, môžeme to urobiť mnohými spôsobmi, použite plastové fľaše liter až dajte rastlinu alebo ešte lepšie môžeme využiť veľkú fľašu s vodou na vloženie niekoľkých jahôd a zasadiť ich do plastových fliaš na zavesenie alebo ich nechať v rohu. Myšlienka je v tomto videu dobre pochopená.

8.- PESTOVAŤ REďKOVKY ALEBO REDÍKKY VO FĽAŠIACH

Ako sme už spomenuli vyššie, okopaniny je najlepšie vysádzať do plastových fliaš, v tomto prípade reďkovky a reďkovky. Ak máte radi reďkovky, mali by ste ich pestovať v trochu hlbšej fľaši, aby sa dobre rozvinuli.

Na druhej strane, reďkovky nebudú potrebovať viac ako 10 cm na dobrý vývoj, čo je dokonca ideálne na pestovanie reďkoviek v tetra tehličkách.

reďkovky v plastovej fľaši

9.- VYSADZTE CIBUĽU DO FĽAŠIEK

Cubuľu môžeme pestovať na konzumáciu stoniek aj na konzumáciu cibuľky, ktorá nám po 4 až 5 mesiacoch dá viac alebo menej. Zdá sa to byť dlhé čakanie, ale pre intenzívnu chuť to stojí za to. Na pestovanie cibúľ môžeme využiť výhodu a tiež niekoľko zasadiť do veľkej 8-litrovej fľaše, pričom v rôznych oblastiach fľaše vytvoríme otvory, postupne sa budú rozvíjať.

Polievanie by malo byť mierne a ako koreňová plodina na svoj vývoj nepotrebuje nadmerné slnko.

cibuľa v plastovej fľaši

10.- VYSIEVANIE ŠPENÁTU DO FĽAŠÍ

Na pestovanie špenátu nebudeme potrebovať príliš veľkú fľašu, v skutočnosti by sme ich mohli pestovať vo fľaši vodorovne. výhoda priestoru.Samozrejme, špenát je plodina, ktorá potrebuje vlhké substráty, preto ho sledujte. Okrem toho je lepšie, ak im môžeme poskytnúť hodiny slnečného svitu pre lepší vývoj.

11.- PESTOVANIE RUKULY VO FĽAŠIACH

Rukola je pre elegantné maškrty, má inú chuť a je trochu korenistá v porovnaní so šalátom, vďaka čomu je ideálna na prípravu zmesi šalátov Je to jednoduchá plodina, ktorá uprednostňuje teplé teploty a vlhkú pôdu.

Dobre rastie aj v polotieni a veľkosť fľaše nemusí byť nevyhnutne veľmi veľká.

rukola v plastových fľašiach

12.- RASTLIŤ CEPU VO FĽAŠIACH

Cvikla alebo repa je koreňová plodina, ktorá si takmer nevyžaduje starostlivosť. Dobrá vec na cvikle je, že môžeme konzumovať jej listy aj koreneIdeálne je pestovať ho vo fľaši s trochu hrubým priemerom pre lepší vývoj a hĺbkou aspoň 20 cm pre dobrý vývoj koreňov.

pestovať repu v plastových fľašiach

13.- PESTOVANIE MRKVY VO FĽAŠIACH

Na pestovaní mrkvy sa nám najviac páči to, že veľkosť mrkvy, ktorú budete pestovať, je vždy záhadou, ale ak budete postupovať podľa našich pokynov, budete mať štedrú úrodu. Mrkva zjavne potrebuje veľkú hĺbku, na jej pestovanie musíme zobrať celú 2L plastovú fľašu. Potrebujete aj dobrý substrát a pravidelnú zálievku.

Podobne ako repa, aj mrkvové listy sa jedia a sú vynikajúce!

mrkva v plastových fľašiach

14.- PESTOVAŤ LEVANDULU VO FĽAŠIACH

V skutočnosti takmer všetky aromatické rastliny možno pestovať v plastových fľašiach, ale levanduľa je špeciálne prispôsobená na obmedzenie jej rastu v závislosti od priestoru máš. Ak do nej vložíme 5L fľašu, bude skvelé, že si jej vôňu budeme môcť vychutnať v celom dome.

Nepotrebuje nadmernú zálievku a musíme ju umiestniť na slnečné miesto.

15.- VYSADĎTE ROZMARÍN VO FĽAŠIACH

Rovnako ako levanduľu, aj rozmarín musíme umiestniť na slnečné miesto, je to rastlina, ktorá znáša všetky teploty, hoci jej ideálne podnebie je mierne alebo teplé. Ako väčšina aromatických rastlín si nevyžaduje nadmerné zalievanie

Toto by bolo 15 potravín, ktoré by ste mohli pestovať v plastových fľašiach, najlepšie je, že všetky tieto plodiny nie sú prehnane náročné na starostlivosť a najmä slnenie.s tým, čo by ste mohli zasadiť do plastových fliaš a dať ich pokojne do okna. Dúfame, že vás tieto zelené nápady inšpirujú a pomôžu vám pestovať jedlo.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: