Tipy do záhrady

Zakorenenie s Aloe Vera: Domáce zakorenenie na odrezky

Zakorenenie s Aloe Vera: Domáce zakorenenie na odrezky
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Zakorenenie aloe vera by malo byť spôsobom pre nás všetkých, ktorí si radi rozmnožujeme odrezky z našich obľúbených rastlín. Neustále hľadáme možnosti, ktoré nám pomôžu úspešne zakoreniť naše odrezky, rozmnožovanie koreňov a predovšetkým stimulácia sú nevyhnutné kroky k tomu, aby sme touto metódou rozmnožovania mohli získať nové rastliny. Existuje mnoho rastlín, ktoré môžeme použiť ako zakoreňovacie prostriedky, ale bezpochyby jedným z najlepších je domáci zakoreňovač s aloe vera.

koreň s aloe vera

Pozrime sa krok za krokom, ako zakoreniť odrezky s aloe vera. Zakoreňovacie vlastnosti tejto rastliny sú jednou z najefektívnejších alternatív, ako to dosiahnuť našimi odrezkami v porovnaní s komerčným zakoreňovaním.

ALOE VERA NA KOREŇOVÉ REZKY

Aloe vera je rastlina s mnohými možnosťami využitia, výhod a vlastností pre naše zdravie. Ale je to tiež tak, že mnohé z týchto vlastností aloe vera gélu môžeme využiť pre našu záhradu alebo pre naše rastliny, pretože zakorenenie aloe vera má kvalitu, ktorá pomáha aby sme bojovali proti možným hubám a patogénom, ktoré napádajú rez.

činidlo na zakorenenie aloe vera

Aloe vera sa používa ako zakoreňovací hormón, pretože je bohatá na živiny, minerály, aminokyseliny a enzýmy užitočné pre tvorbu a vývoj nových koreňov. Zakorenenie odrezkov s aloe vera zvýši ich účinnosť.

Tento zakoreňovač sa na poli odjakživa používa na rozmnožovanie krovinatých, drevnatých alebo polodrevnatých rastlín, ako je zakoreňovanie citrusových plodov s aloe vera alebo keikis, aj keď naozaj slúži na rez všetkých druhov rastlín.

3 SPÔSOBY POUŽITIA ALOE VERA NA KOREŇOVÉ ODrezky

Dozvieme sa o troch pôvodných spôsoboch použitia aloe vera ako koreňového činidla, ktoré sa vždy používali, najmä v oblastiach, kde bola táto rastlina hlbšie zakorenená, kde boli vykonané vysoko účinné testy použijeme ho ako zakorenenie a potom vám krok za krokom ukážeme, ako si vyrobiť domáci zakoreňovač s aloe vera.

LIST ALOE VERA AKO DÔKAZ KOREŇU

Zakorenenie odrezkov s aloe vera je naozaj jednoduché, preto si musíme vybrať rastlinu, ktorú si vezmeme, ako napríklad odrezok rue, ďalšiu skvelú rastlinu, z ktorej si môžete vychutnať výhody rue čaju pre zdravie, a pri odrezaní konára musíme navlhčiť stonku bez listov na liste aloe vera. Stonku dobre naimpregnujeme gélom a neskôr položíme náš rezanie na substráte, aby sa mu vytvorili korene.

domáci zakoreňovač s aloe vera

KOREŇ S ALOE VERA A JEJ GÉLOM

Ďalšou možnosťou, ktorú môžeme použiť na zlepšenie účinnosti a tvorby nových koreňov pomocou zakoreňovacieho hormónu aloe vera, by bolo extrahovať gél z nášho aloe a nakvapkáme pár kvapiek na spodok substrátu, kde budeme náš odrezok pribíjať.Najjednoduchším spôsobom by bolo pritlačiť list aloe cez otvor, ktorý sme urobili, aby sme vložili stonku, ktorú ideme odrezať.

aloe vera ako zakorenenie

DOMÁCI KOREŇ S ALOE VERA

Najzaujímavejšou a najtrvalejšou možnosťou by bolo vyrobiť prírodný zakoreňovač s aloe vera, na tento účel použijeme iba aloe vera so všetkými vlastnosťami, ktoré má ako zakoreňovač, o ktorých sme vám povedali na začiatok.

Na zakorenenie aloe vera potrebujeme iba vodu a list aloe vera. Vezmeme list aloe vera a olúpeme ho, aby sa gél ľahko extrahoval, a umiestnime ho do nádoby alebo pohára mixéra. Ak by sme pri tom stratili kúsok šupky aloe vera, nič by sa nestalo, ale lúpanie aloe vera je dôležitou súčasťou už od nášho zakorenenia, pretože to výrazne zefektívnime.

Po extrakcii aloe gélu pridáme polovičné množstvo gélu naneseného vodou, aby sme ho rozšľahali a aby celá zmes zostala jednotná. Vďaka tomu sa nám podarilo dodať nášmu zakoreňovaciemu prostriedku oveľa hladšiu a menej hustú a viskóznu textúru. Už by sme ho mali pripravený na použitie, v tomto videu, ktoré vám tu necháme, vysvetľujú, ako krok za krokom vyrobiť činidlo na zakorenenie aloe vera.

AKO POUŽÍVAŤ DOMÁCI KOREŇAČ S ALOE

Dobrá a výhodná vec na zakoreňovaní je, že si ho môžeme neskôr uložiť a použiť v nasledujúcich dňoch na rozdiel od ostatných dvoch metód s použitím listu alebo extrakcie gélu.

Po dokončení môžeme urobiť toľko odrezkov, koľko chceme, konáre nových odrezkov, ktoré chceme urobiť, ponoríme do roztoku, ktorý sme si pripravili.

zakorenenie aloe vera

Pamätajte, že ideálne je vždy urobiť viac odrezkov, ako budeme potrebovať, pretože hoci ide skutočne o veľmi účinný prostriedok na zakorenenie, nesmieme vylúčiť, že niektoré odrezky sa nám nedarí , preto je vždy ideálne mať ich viacero. Ak budeme mať šťastie a všetci sa zakoreníme, vždy môžeme rozdať zvyšky

Keď dokončíme impregnáciu všetkých odrezkov, môžeme uchovať zvyšný gél dva týždne, ale určite to nevydrží toľko, že prebytok sa môže zmiešať s vodou a použiť ju ako závlahu v nasledujúcich dňoch a zlepšiť tak účinnosť tvorby nových koreňov v odrezkoch.

Zakoreňovacie hormóny pomáhajú odrezky rastlín lepšie rásť a vytvárať systémy silné korene Hoci si rootovanie môžeme kúpiť v obchodoch alebo na Amazone, vždy, keď môžeme, je zaujímavé pripraviť si ich doma doma.

Aké rastliny môžete rozmnožovať pomocou hormónov aloe vera?

Aloe vera môžete použiť na mnoho rôznych typov odrezkov, vrátane odrezkov z tvrdého dreva, mäkkého dreva a zeleného dreva. Aloe vera možno použiť aj na štepenie.

Dá sa aloe vera gél použiť na reprodukciu?

Gél z rastliny aloe vera je výživný a ak pestujete vodné rastliny, môžete do vody pridať lyžičku šťavy z aloe vera.

Šťavu z aloe vera možno tiež riediť a použiť na zalievanie odrezkov na stimuláciu rastu koreňovalebo sa môže pridať do spreja na stimuláciu listov.

koreňové odrezky s aloe vera

Takto sa aloe vera používa na rozmnožovanie rastlín Existuje mnoho syntetických zakoreňovacích hormónov, ktoré podporujú rýchly rast koreňov na odrezkoch, ale ak dávate prednosť prírodnej možnosti, určite musíte vyskúšať aloe vera ako prírodný stimulant zakorenenia.

Máme ďalšie možnosti na výrobu našich zakoreňovačov, ktorými by mohli byť zakoreňovače šošovice alebo veľmi bežné a tiež široko používané, zakoreňovač vŕby, ktorý obsahuje veľké množstvo auxínov, ktoré sú zodpovedné za tvorbu nových koreňov.

V La Huertina de Toni sa úspešne pokúsili zakoreniť odrezky rozmarínu, levandule a niektorých ďalších a my sme úspešne skúsili urobiť odrezok z avokáda. Stromy, ktoré sa množia odrezkami, sa nedajú tak ľahko reprodukovať ako rastliny, najmä čo sa týka objemu, ale tiež sa to robí so skvelými výsledkami.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: