Agroekológia

Ako zasadiť figovník z konára

Ako zasadiť figovník z konára
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Dnes sa naučíme, ako zasadiť figovník z jedného konára. V Green Ideas milujeme videá od La Huertina De Toni, najmä tie, kde nás učí experimentovať s rastlinami, množiť odrezky alebo klíčiť semená, aby sme si ich mohli pestovať doma. Aj keď v našom dome máme sotva miesto, vždy ich môžeme rozmnožiť alebo vyklíčiť, aby sme videli a tešili sa z ich rastu.

je dobré mať v dome figovník

Ako zasadiť figovník z jednej vetvy

Ak chcete mať figovník vo svojom dome alebo na terase, nie je potrebné kupovať stromček v škôlke. Oveľa jednoduchšie a lacnejšie a zároveň zábavnejšie je množiť sa zasadiť figovník z konárika, ktorý môžeme zobrať zo stromu v parku alebo sa o to spýtať niekoho, kto má figovník doma.

Tento spôsob, ako mať nový strom, je dobrý, pretože ho možno vykonať kedykoľvek počas roka, hoci vždy môžeme využiť zimné prerezávanie, aby sme to urobili s konármi, ktoré sme orezali.

ako zasadiť figovník z jedného konára

Najdôležitejšia vec, ktorú je potrebné vziať do úvahy pri výbere vetvy na nový figovník, je vybrať si ho polodrevnatý, nie príliš mladý a zelený, no nie viac ako dvojročná pobočka.V každom prípade nám vo videu vizuálne ukazujú, aké by tie ratolesti, ktoré si vyberieme, mali byť. Je to dôležité len preto, aby sa konár oveľa ľahšie zakorenil a tým vyrástol nový strom. Môžeme sa spoľahnúť na pomoc zakoreňovača, ktorý si môžeme kúpiť alebo vyrobiť sami, ako je zakoreňovač šošovice alebo vŕby.

V závislosti od legislatívy našej krajiny si vždy môžeme doma vypestovať vlastné stromčeky na predaj. Dúfame, že sa vám video páčilo a že nám poviete, ako sa vám krájanie figy osvedčilo.

Výhody figovníka doma

Mať figovník doma má mnoho výhod. Figovníky sú ovocné stromy, ktoré poskytujú veľké množstvo ovocia a zároveň sú veľmi krásne. Figovníky sú tiež veľmi nenáročné na starostlivosť, vďaka čomu sú ideálne pre ľudí, ktorí nechcú tráviť veľa času starostlivosťou o strom. Okrem toho figy obsahujú

-Vitamín A: Vitamín A je dôležitý pre zdravé oči, imunitný systém a pokožku.
-Vitamín C: Vitamín C je dôležitý pre imunitný systém, pokožku a zdravie kostí.
-Draslík: Draslík je dôležitý pre zdravie srdca, obličiek a svalov. -Vláknina: Vláknina je dôležitá pre zdravie tráviaceho systému.

Figy sú tiež dobrým zdrojom antioxidantov, ktoré pomáhajú chrániť telo pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi.

Keďže zasadiť figovník z konára je jednoduché, veríme, že to zvládne každý, no ak poznáte jednoduchší spôsob, ako pre figovník, tak aj pre inú rastlinu, ktorá sa ľahko rozmnožuje rezom , neváhajte nám zanechať komentár, aby ste sa oň podelili s ostatnými a všetci sa tak mohli tešiť z nových rastlín v našich domovoch.

Stromy, ktoré sa rozmnožujú odrezkami, sa nedajú tak ľahko rozmnožovať ako rastliny, najmä pokiaľ ide o objem.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: