Zdravie

Esenciálny olej z kvetov pomarančovníka na pleť Na čo je určený?

Esenciálny olej z kvetov pomarančovníka na pleť Na čo je určený?
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Olej z pomarančových kvetov má mnoho vynikajúcich vlastností. Tiež nazývaný neroli olej, je to esenciálny olej, ktorý sa získava technikou destilácia, z tohto dôvodu je jeho koncentrácia veľmi vysoká a je 100% čistý.

esenciálny olej z pomarančových kvetov na pokožku

Meno Neroli pochádza od princeznej Neroly, ktorá používala olej z pomarančových kvetov ako svoj každodenný parfum. Táto princezná začala propagovať používanie esenciálnych olejov ako parfumov ešte predtým, ako sa jednoducho použili na liečbu určitých chorôb.

Tento olej symbolizoval čistotu a panenstvo, predtým používané na svadbách, nosenie kytíc pomarančových kvetov.

Čo je to pomarančový kvet?

pomarančový kvet alebo neroli je kvet stromov ako citrónovník alebo pomarančovník. Jeho názov pochádza z arabského „Azzahár“, čo znamená kvety.

Pomarančový kvet je jedným z najpoužívanejších a oceňovaných kvetov pre svoju skvelú vôňu, ako aj pre svoju impozantnú krásu.

Tento kvet má upokojujúce účinky a používa sa v parfumérii, kozmetike a potravinárskom priemysle. Bez toho, aby sme zabudli na rôzne terapeutické využitie.

olej z pomarančových kvetov na použitie

Všetky výhody a vlastnosti organického oleja z pomarančových kvetov

Toto množstvo výhod a vlastností tohto esenciálneho oleja môžeme zdôrazniť:

 • Relaxačné.
 • Aróma.
 • Antiseptické.
 • Regenerátor.
 • Proti vráskam.
 • Pomáha spať.

Zloženie

Olej z pomarančových kvetov alebo neroli sa skladá z rôznych chemických látok, ako je linalool, limonén, pinén, geraniol, nerol atď

Tieto látky dodávajú oleju z pomarančových kvetov farbu, vôňu a vlastnosti

&x1f44c;Aceite de Azahar Na čo slúži? Počet použití a aplikácií

Najbežnejšie je použiť ho lokálne prostredníctvom relaxačnej masáže alebo inhaláciou pomocou nášho aromaterapeutického difuzéra. Niektoré z jeho najznámejších aplikácií sú:

 • Relaxačné kúpele: do kúpeľa pridáme 6 kvapiek, aby sme znížili stres a zmiernili bolesti svalov .
 • Aromatizácia domov a ďalšie miesta. 5 kvapiek v našom difúzore odstráni nepríjemný zápach z nášho domova.

Esenciálny olej z pomarančových kvetov na pokožku

Esenciálny olej z pomarančových kvetov na pleť je ideálny pre starostlivosť o pleť a najmä o tvár. Je to silný regenerátor a protivráskam, navyše jeho pokračujúce používanie pomôže hydratovať pokožku a udržať ju hydratovanú a zdravú. jeho spôsob použitia je jednoduchý; 4 kvapky sa zmiešajú s mandľovým olejom alebo iným nosným olejom. A bude sa jemne nanášať na pokožku alebo tvár. Týmto dosiahneme:

 • Hydratujte pokožku.
 • Redukcia vrások a mimických vrások.
 • Ošetrujte suchú pokožku.
 • Redukcia tmavé kruhy a opuchy.
 • Vyhladzuje škvrny a jazvy.

Ošetrenie vlasov esenciálnym olejom Neroli

Toto možno nie je jeho najznámejšia funkcia, ale pravidelné používanie tohto oleja na vlasy pomôže zlepšiť ich vzhľad, posilniť ich a znížiť vypadávanie vlasov.

Lepšie spať a relaxovať s pomarančovými kvetmi

Použitie prírodného oleja z pomarančových kvetov zanechá nielen veľmi príjemné prostredie vďaka jeho skvelej vôni, tento olej má aj dobré vlastnosti relaxačné. Tieto vlastnosti pomôžu relaxovať, znížiť stres a úzkosť a pomôžu nám zaspať , spať lepšie a zdravšie.

olej z pomarančových kvetov

Je vhodný pre bábätká?

Hoci ide o prírodný olej, tento esenciálny olej je veľmi koncentrovaný a môže dráždiť citlivá pokožka bábätiek, dokonca zriedená v nosnom oleji. Určite existujú aj menej koncentrované neroli oleje, ktoré sú vhodné pre bábätká, ale je lepšie sa spýtať špecializovanej osoby a mať 100% istotu.

Hoci jeho použitie v malých množstvách vo vašom aroma difuzéri môže byť dobré a efektívne, aby dieťa lepšie dýchalo a spalo. Vždy dodržiavajte pokyny na použitie a odporúčané množstvá každého výrobcu.

Ako si doma vyrobiť esenciálny olej z pomarančových kvetov?

Tento olej je vyrobený parnou destiláciou, na to budeme potrebovať súpravu na destiláciu esenciálneho oleja. Ak ho nemáme, môžeme si tento olej vyrobiť maceráciou v oleji. Jeho koncentrácia a čistota nebude rovnaká ako pri destilácii, ale dáva nám mnoho vlastností.

Ak si trúfate vyrobiť tento olej destiláciou Odporúčam vám kúpiť si súpravu, ktorú používam na výrobu všetkých mojich esenciálnych olejov, je to pre vás lacné.

⛔Kontraindikácie a preventívne opatrenia, ktoré treba vziať do úvahy

Je to olej celkom bezpečný, ako pri všetkých esenciálnych olejoch, aj tu je potrebné dodržiavať malé opatrenia. Pred aplikáciou je dôležité prečítať si príbalový leták a návod, každá značka je v tomto smere iná.

Najprv naneste malé množstvo na pokožku, aby ste sa uistili, že nie ste alergický na pomarančový kvet.

Ženy tehotné alebo dojčiace ženy neodporúčajú jeho použitie, pokiaľ nie je uvedené inak, v prípade pochybností sa poraďte s lekárom.

Nedotýkajte sa očí a Uchovávajte mimo dosahu detí, aby ste predišli náhodnej konzumácii.

&x1f338;Je voda z pomarančových kvetov rovnaká?

Voda z pomarančových kvetov a esenciálny olej z pomarančových kvetov sú veľmi rozdielne produkty, ale oba majú spektakulárne aróma a veľmi dôležité kozmetické vlastnosti. Voda z pomarančových kvetov je ľahší, menej koncentrovaný produkt, získava sa tiež destiláciou kvetov horkého pomarančovníka

Na získanie predstavy o tom, koľko stojí výroba tohto produktu, na získanie približne 5 litrov voňavej vody z pomarančových kvetov potrebujete približne 3 kilá okvetných lístkov pomarančových kvetov.

Je to veľmi bežný produkt v Maroku a moslimských krajinách, kde si umývajú ruky voňavou vodou z pomarančových kvetov pred a po jesť.Má mnohostranné využitie, od použitia v kuchyni na prípravu rôznych jedál a cukrárskych výrobkov až po iné kozmetické použitia, ako je starostlivosť o pleť.

 • BIO UKLIDŇUJÚCI HYDROLAT Má antiseptické vlastnosti, ktoré pomáhajú vyrovnávať mastnú pleť.
 • LOTION pre CITLIVÚ POKOŽKU. Je to 100% prírodný a organicky certifikovaný Neroli hydrosol…
 • hydratačný krém na tvár a telo do hĺbky hydratuje a vyrovnáva pH pokožky

☝Kde kúpiť olej z pomarančových kvetov za najlepšiu cenu?

Tento olej je veľmi špeciálny, nemusí byť ľahké ho nájsť v kamenných predajniach a kvôli nedostatku konkurencie jeho cena je trochu drahá. Z tohto dôvodu odporúčam kupovať tento esenciálny olej na internet, je to pohodlnejšie a rýchlejšie a predovšetkým oveľa lacnejšie Nechám vám tu niekoľko možností, ktoré by vás mohli zaujímať:

Pomarančový kvet prvej kvality, čistý a 100% bez prísad, vynikajúca farba a vôňa

 • Veľkosť 500 ml
 • Zopár prestávok
 • 100% prírodné a čisté
 • Príjemná vôňa
 • Používa sa na výrobu: kúpeľových solí, mydiel atď
 • Prírodný pomarančový kvet, 500 ml
 • Čistý a bez prísad.
 • S niekoľkými prestávkami.

Reed difuzér – domáci osviežovač vzduchu, vôňa pomarančových kvetov

 • Aróma: pomarančový kvet.
 • 100 ml.: trvanie viac ako 3 mesiace (8 cm x 24 cm).
 • Kolekcia: Ambientair.
➡️ Mohlo by vás zaujímať: Muškátový olej zakázaný? Použitie na chudnutie, stres a iné vlastnosti
zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: