Tipy do záhrady

Ako rozmnožiť hortenzie rezom

Ako rozmnožiť hortenzie rezom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Dnes objavíme svet jednej z najkrajších a najkrajších rastlín, aké existujú. Konkrétne uvidíme, ako rozmnožovať hortenzie strihaním Rezanie hortenzie (Hydrangea macrophylla), rod pochádzajúci z Japonska a rozšírený na polovici planéty, vrátane Európa, je to veľmi jednoduché, tak poďme na to.

ako reprodukovať odrezky hortenzie

Hortenzia je opadavá rastlina, to znamená, že na chvíľu stráca listy a ak sa o ňu nestaráme, je pravdepodobné to je úplne pokazené.Prerezávanie hortenzií je nevyhnutné aby im na jar okrem inej starostlivosti o hortenzie kvitli.

Aby sme vám ich pomohli zachovať a obnoviť, uvidíme, ako vytvoriť odrezky skutočne užitočným spôsobom, najmä vtedy, keď prichádza k takému okázalému prvku a že keď príde jeseň, potrebuje primeranú renováciu a konzerváciu.

Predchádzajúce prerezávanie predtým, ako budete vedieť, ako urobiť odrezky hortenzie

Skôr než sa zameriame na odrezky hortenzie, pozrime si predrez, ktorý je nevyhnutný. Vyčistite rastliny, aby boli úplne zdravé a bez zvyškov, ktoré by ich mohli pokaziť

Pri zvyškoch, ktoré získame, budeme musieť venovať veľkú pozornosť prútom, ktoré odstraňujeme z rastlín, keďže s nimi urobíme potom naše odrezky.Je to všetko o zbieraní malých kôp týchto a uistení sa, že tie, ktoré sú v dobrom stave, uchováme.

Rezanie stávok Rezanie hortenzií

Hoci akýkoľvek zvyšok by bol užitočný, odporúča sa vybrať tie s najväčšou robustnosťou. Odporúčame najmä v situáciách, keď to robíme nemajú dostatok rastlín alebo miesta na presádzanie.

Ako pestovať hortenzie: Vyberte si bezpečný substrát a miesto

Keď bude prvý bod jasný a s prútmi, ktoré máme, , stačí ich umiestniť na vhodný substrát a nie hlbšie ako 4 centimetre . V tomto prípade bola použitá zmes rašeliny a perlitu.

Keď je podklad už pripravený, bude čas ho rozložiť na povrch, ktorý spĺňa sériu podmienok, ako sú: ochrana, homogenita a izolácia. Krabička ako na obrázku by bola perfektná na vaše odrezky hortenzie.

Odrezky hortenzie

S nasadeným substrátom a odrezkami hortenzie chráňte otvorenú oblasť krabice, ak môžete, vytvorením dverí alebo priamo umiestnením improvizovanej steny, ktorú možno odstrániť a pokračovať v kontrole a zalievaní vašich budúcich rastlín.

Na obrázku je použitá krabica, ktorá funguje ako domáci skleník, ale nemusíte sa nevyhnutne rozhodnúť pre tieto rozmery, takže akákoľvek iná nádoba, riadne chránená a vhodnáspravil by.

substrát je podobný substrátu, ktorý používame na reprodukciu petržlenu rezom, pretože budeme potrebovať vlhký podklad , ktorý umožní koreňom rásť v celej svojej plnosti.

Ako zasadiť odrezky hortenzie do kvetináčov

Ak chcete správne orezať odrezky hortenzie a nechať ich vyklíčiť, mali by ste vedieť, že klíma oblasti, kde žijete, je veľmi dôležitým faktorom, ktorý treba vziať do úvahy V pobrežných oblastiach a pri miernejších teplotách je liečba vždy jednoduchšia.

Ak by ste však vytvorili malý skleník, ako je ten na obrázku, nebol by problém. Budeme ich tam musieť nechať počas najchladnejšieho obdobia, kým zakorenia v substráte.

Odrezky hortenzie

Pamätajte, že taká veľká krabica nie je potrebná, aj v polovičnej fľaši budete mať ako zasadiť odrezky hortenzie, keďže všetko Bude to závisieť od toho, koľko budete mať. Dôležité je uistiť sa, že im poskytnete izoláciu zvonku a ochranu pred najextrémnejšími teplotami

A keď prekonáme tie najchúlostivejšie mesiace, overíme, či sa rastliny vďaka každodennému polievaniu a izolácii zvonku zakorenili , vytiahnutím jedného a pozorovaním jeho malých púčikov.Ak všetko pôjde dobre, budeme mať všetko pripravené na presadenie rastlín do malých kvetináčov

Toto je príklad odrezkov hortenzie, ktoré vyklíčili, čo ukazuje, ako sa korene správne vyvinuli. Toto bude ideálny okamih na zváženie prechodu do malých kvetináčov.

Zahrajte si odrezky hortenzie

Orezávanie zvyškov, ktoré by skončili v kompostovaní

Teraz už viete, ako rozmnožovať hortenzie rezaním, a zistili ste, ako čo najlepšie využiť niektoré zvyšky, ktoré by inak skončil ako kompost alebo vyhodený do akéhokoľvek blízkeho odpadkového koša.

Hortenzie sú naozaj pútavá a pekná rastlina, takže ako darček alebo záhradná dekorácia neprídu zle. Samozrejme, Nezabudnite sa o ne postarať a po presadení ich polievať, aby ste videli, ako prekvitajú v celej svojej plnosti.

A nezabúdajte, že rútu môžete rozmnožovať aj rezom, ďalšiu skvelú rastlinu, ktorá by vo vašej záhrade nemala chýbať a s ktorou si môžete užívať výhody rutového čaju. Alebo ak chcete, tu je tiež 21 jednoduchých rastlinných odrezkov, ktoré môžete použiť pre svoje inšpiratívne chvíle v záhrade. Stromy, ktoré sa rozmnožujú odrezkami, sa nedajú tak ľahko množiť ako rastliny, najmä pokiaľ ide o objem.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: