Agroekológia

Pestovanie zemiakov v listových vežiach krok za krokom

Pestovanie zemiakov v listových vežiach krok za krokom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Na pestovanie zemiakov na poli nie je problém, s množstvom dostupného priestoru nemáme žiadne obmedzenia. Myslíte si, že to isté sa deje v mestách? Pestovanie zemiakov v malej záhrade alebo na terase sa pre mnohých stáva skutočnou odyseou.

pestovať zemiaky v listovej veži

Až doteraz, pretože dnes vám ukážeme naozaj zaujímavý spôsob, riešenie, ako pestovať zemiaky vo vežiach z listov . Efektívny, jednoduchý systém, ktorý si obľúbite hneď, ako zistíte, ako málo vám na začiatok stačí.

Ak máte radi zemiaky a chcete si ich vypestovať sami, venujte veľkú pozornosť tomu, čo vám ukážeme. Listové veže sa stali jedným z rastúcich nástrojov pre obyvateľov miest, kde priestor je faktorom, ktorý treba zvážiť.

Veže určené na pestovanie zemiakov a iných hľúz

Hoci okná a balkóny boli vždy jednou z obľúbených oblastí pre milovníkov rastlín, tentoraz budete potrebovať malý kútik , a priestor nie väčší ako jeden meter štvorcový. Najlepšie mimo visiacich a vystavených okoloidúcim.

Chyba tohto všetkého spočíva v C.V. Varghese, skúsený indický farmár, ktorý vyvinul tento zázrak. Teraz je možné zbierať zemiaky vo veľkých množstvách bez potreby veľkých priestorov.

A nebudeme sa venovať len štruktúre a výhodám, ktoré poskytujú veže tohto farmára, ale aj požiadavkám a udržateľnosť vášho projektu.V organickej hmote potrebnej na zber našich zemiakov nájdeme tú, ktorú sme získali kompostovaním alebo suchým hnojom

Jeho technika sa nazýva vertikálna sieťová veža Štruktúra bude mať na starosti dať jej tvar a vlastnosti, aby neskôr umožnila rast vašej zemiaky Práve pozorovanie jeho výsledkov umožnilo jeho nápadu rozniesť sa po celej planéte. A niet divu!

pestovať zemiaky v listoch

Konštrukcia vertikálnej pletivovej veže

Na začatie procesu výstavby našej veže budeme potrebovať kovový plot, malú oplotenú konštrukciu s otvormi nie väčšími ako 5-6cm Sú dostupné v mnohých predajniach pre domácich majstrov a stavebnín, takže ich nájdenie nebude pre vás ťažké.

  • Kovový plot. S týmto plotom si ho môžete kúpiť vo veľkom zvitku alebo požiadať o jeho rozrezanie na viac-menej štvorcové pláty. Miera, ktorú použijeme v tomto prípade, bude 1,5 m výška x 1,5 m šírka.
  • Štruktúra. Aby ste mohli vyrobiť vežu, budete musieť vziať každý list a zabaliť ho, kým z neho nevytvoríte valec. Bude tam akási kovová trubica, ktorú budete musieť veľmi pevne zovrieť, aby ste zabránili jej opätovnému otvoreniu.
  • PVC. Pred pokračovaním v pridávaní prvkov sa uistite, že ste do našej skeletovej veže vložili perforovanú PVC rúrku. Dokonalá by bola hadica, ktorá by viedla zospodu na vrch veže. Pomôže nám to zabezpečiť zavlažovanie zemiakov. Postačí 1,5 m.

Ako môžete vidieť, sme potrebovali len malú hadicu a pletivo, ktoré vytvorí štruktúru na pestovanie zemiakov. Ak budete postupovať podľa týchto úvodných krokov, bude oveľa jednoduchšie vykonať tie, ktoré prídu.

pestovať zemiaky v domácej listovej veži

Seno, hnoj a pôda na pestovanie zemiakov

S už vytvorenou a dobre uzavretou konštrukciou vyplníme dno veže rôznymi vrstvami. Prvým bude 10 alebo 12 centimetrov suchého sena. Táto počiatočná plocha povrchu umožní zalievacej zmesi zostať na mieste.

Keď je suché seno už pripevnené vo veži, nasledujúcich 50 centimetrov veže vyplníme suchým lístím. V tomto kroku bude nevyhnutné, aby ste získali dlhú palicu, ktorá vám umožní umiestniť túto vrstvu listov.

Nasleduje pridajte menšiu vrstvu vlhkého hnoja alebo akéhokoľvek iného typu kompostu Plus vrstvu zeminy, ktorá môže byť zmiešaný s trochou hnojiva, musí byť suchý.Teraz je čas umiestniť niekoľko naklíčených sadeníc zemiakov vo vzdialenosti od seba.

pestovať zemiakové listy

A keď už máme hľuzy dobre rozmiestnené na povrchu, pridáme poslednú vrstvu suchej zeminy, ktorá ich zakryje. Môžete vytvoriť toľko vrstiev, koľko chcete, ak budete postupovať podľa vyššie uvedeného poradia. Týmto spôsobom vytvoríte rôzne poschodia, na ktorých môžu zemiaky rásť.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: