Tipy do záhrady

Ako vyrobiť badiánový olej a na čo slúži

Ako vyrobiť badiánový olej a na čo slúži
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Pozrime sa ako si vyrobiť domáci badiánový olej, ako aj jeho využitie (na vlasy a iné), ale najprv dozvedieť sa viac o tomto oleji.

ako vyrobiť badiánový olej

Anízový olej je esenciálny olej, ktorý sa získava zo semien anízu destiláciou vodnou parou. Získava sa a koncentrovaný veľmi čistý esenciálny olej, ktorý nám poskytne skvelé vlastnosti a benefity pre naše zdravie.

Medzi mnohými vlastnosťami pripisovanými tomuto esenciálnemu oleju je pozoruhodná jeho veľká sila afrodiziakum, používané v histórii na tento účel. Okrem toho sa verí, že anízový olej priťahuje a slúži pre šťastie.

Čo je aníz?

Aníz, známy pod vedeckým názvom Pimpinella anisum, je bylina, ktorá patrí do čeľade Apiaceae. Táto rastlina vytvára kríky, ktoré môžu dosiahnuť výšku jedného metra. Esenciálny olej tejto rastliny sa získava z jej semien

badián na vlasy

Všetky výhody a vlastnosti badiánového oleja

Anízový olej má širokú škálu prospešných vlastností, môžeme zdôrazniť:

 • Upokojujúce a sedatívum.
 • Analgetikum.
 • Príchuť.
 • Dekongestant a expektorans.
 • Afrodiziakum.
 • Insekticíd.
 • Zdravie ústnej dutiny.

Zloženie prírodného anízového oleja

Má širokú škálu chemických látok, jeho obsah prevažuje v anetol, okrem: estragol, pineo, jinalol, felandrén , atď.

&x1f44c;Počet použití a aplikácií anízového oleja Na čo slúži?

Anízový olej je užitočný a často sa používa v aromaterapii. Lokálne, predtým zriedené v základnom oleji, aj inhaláciou pomocou nášho obvyklého aromaterapeutického difuzéra. Jeho najbežnejšie aplikácie budú diskutované neskôr, ale ďalšie zaujímavé sú:

 • Zmierňuje bolesť žalúdka: Zmiešajte 4 kvapky anízového oleja s olivovým olejom a jemne vmasírujte do žalúdka. To tiež pomôže eliminovať plyny.
 • Odstraňuje hmyz a komáre: Aníz je dobrý insekticíd. Vložením 5 kvapiek do nášho difuzéra vystrašíte všetky komáre a hmyz v dome a tiež zanechá príjemnú vôňu v celom našom dome.
 • Zlepšuje zdravie zubov: po čistení zubov musíme kloktať 3 kvapkami anízového oleja a vody. Dezinfikuje ústa a zanechá dobrý dych.

Starajte sa o svoju pleť a redukujte vrásky zeleným anízom

Esenciálny olej badián alebo zelený aníz môžeme použiť na starostlivosť o tvár a pleť všeobecne. S 3 kvapkami zmiešanými v inom rastlinnom oleji bude stačiť. Pri používaní 3-krát týždenne dosiahneme:

 • Redukcia vrások a jemných liniek.
 • Vyhladiť tmavé kruhy.
 • Zvlhčuje a vyživuje pokožku.
 • Znížte nadbytočný tuk na tvári, zabráňte vzniku akné a pupienkov.

aníz na vlasy

Prírodný stimulant a afrodiziakum

Do nášho aróma difuzéra nanesieme 4 kvapky, zlepšíme tak prostredie nielen skvelou vôňou. Poskytne nám tiež stimulačné a afrodiziakálne vlastnosti. Vo svojom každodennom živote nepotrebujete ani tlak, môže to byť skvelá voľba.

Baníz na vlasy. Prírodná starostlivosť

Môžete si vyrobiť masku na ošetrenie vlasov, použite kokosový olej a naneste 4 kvapky tohto oleja. Naneste na pokožku hlavy a vykonajte jemnú masáž, nechajte 15 minút pôsobiť a opláchnite vlažnou vodou. Týmto získame:

 • Redukcia lupín.
 • Vyživujte vlasy.
 • Ošetrujte rozštiepené končeky.
 • Dodajte lesk a hebkosť.

Znižuje menštruačné bolesti

Rozmiešajte 3 kvapky v arganovom alebo mandľovom rastlinnom oleji a aplikujte jemnou masážou na brucho. Je to veľmi účinný domáci liek na zníženie otravnej menštruačnej bolesti. Pomôže tiež odstrániť prebytočný plyn.

Ako si vyrobiť domáci badiánový olej?

Hoci badiánový olej sa vyrába destiláciou s vodnou parou, na to budeme potrebovať domácu súpravu a nie každý dostane, čo môže dovoliť .Existuje ďalší spôsob, ako vyrobiť náš domáci olej, a to cez maceráciu Tento spôsob je rýchly a jednoduchý a čo je lepšie ako video, kde si môžete pozrieť kroky, ktoré treba dodržiavať.

Ak ste na druhej strane tradičný a dobrodružný a chcete si vyrobiť svoj anizový esenciálny olej 100% čistý a koncentrovaný, budete potrebovať súpravu na destiláciu esenciálnych olejov. Používa sa veľmi jednoducho.

⛔Kontraindikácie a preventívne opatrenia, ktoré treba vziať do úvahy

Tento aníz je bezpečný, ale pri jeho používaní je potrebné dodržiavať určité opatrenia. Najprv je vhodné vykonať test na alergiu, spočívajúci v nanesení kvapky esenciálneho oleja na pažu a ponechaní pár hodín, ak nie trpí akoukoľvek zlou reakciou, dá sa použiť bez strachu.

V prípade tehotných a dojčiacich žien obmedzte jeho používanie, prečítajte si príbalový leták a v prípade pochybností sa poraďte so svojím lekárom .

Neaplikujte na malé deti a držte sa ďalej od nich, aby ste predišli náhodnému požitiu.

Neaplikujte na oči alebo iné citlivé oblasti.

☝Kde kúpiť anízový olej za najlepšiu cenu?

Anízový olej nájdete v špecializovaných predajniach aróm, ako aj v parfumériách a obchodoch s prírodnou kozmetikou. Tieto oleje môže byť ťažké nájsť a ich cena v týchto obchodoch je trochu vysoká kvôli nedostatku konkurencie. Vždy ich kupujem cez internet, je to rýchle, pohodlné a oveľa lacnejšie Tu vás nechám zaujímavý výber:

100% prírodný badián

Môžete ich použiť na plynatosť, žalúdočnú nevoľnosť, robiť infúzie atď

Semená zrna zeleného anízu

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: