Životné prostredie

Porucha umelého útesu pneumatík

Porucha umelého útesu pneumatík
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

To, čo „skvelá“ myseľ vymyslela ako skvelý nápad, bola jedna z najväčších morských ekologických katastrof. Na brehu Fort Lauderdale (Florida, Spojené štáty americké), s myšlienkou vytvoriť umelý koralový útes, bolo do vody hodených viac ako 2 milióny starých pneumatík Ale na rozdiel od toho, čo všetci predpovedali, bola to jedna z najväčších katastrof, ktorá dokonca spôsobila zmiznutie vodného života z tohto miesta.

vodné pneumatiky

V 1972, profesor Ray McAllister, Florida Atlantická univerzita, znepokojená nadbytočnými starými pneumatikami, ktoré sa hromadia na skládkach, mala „skvelý“ nápad vytvoriť vo vodách nový morský biotop, aby sa v tejto oblasti rozmnožil morský život.Napadlo ho, že ak by sa staré pneumatiky hodili na dno mora, naviazali by sa na ne koraly a vytvorili tak veľký útes, v ktorom sa môžu skrývať rôzne druhy morského života.

Stále nevieme, ako bolo možné, že uvedená iniciatíva získala súhlas Zboru armádnych inžinierov a podporu a financovanie spoločnosti Goodyear. Okrem mnohých spoločností a jednotlivcov, ktorí sa rýchlo rozhodli podporiť projekt darovaním celkovo dvomi miliónmi krytov nepoužívaných vozidiel, malej flotile člnov a motorových člnov, ktoré Spolu s viac ako 100 dobrovoľníkmi pomohli premiestniť pneumatiky do oblasti vybranej pre budúci projekt umelých koralov.

pneumatiky

Americká spoločnosť a konkrétne všetky spoločnosti a dobrovoľníci projektu boli úplne presvedčení, že svojou altruistickou prácou pomáhajú životnému prostrediu, len málokto si predstavoval katastrofu, ktorá sa stane.Dokonca aj zástupca spoločnosti Goodyear, aby si pripomenul túto historickú udalosť, uviedol na trh prvú pneumatiku špeciálne nalakovanú pre túto príležitosť v zlatej farbe.

staré pneumatiky

Nikto však neočakával veľké sklamanie tohto projektu, ktorý sa uskutočnil v zhone a bez analýzy dôsledkov alebo dôkazov na zabezpečenie úspechu. kaučuk vylučoval určité toxické látky, pre obyvateľov koralov povrch pneumatík neplnil svoj účel, keďže koraly nedržali na kryte, útes, ktorý každý očakával, sa nikdy nestal, dokonca ani laná, ktoré slúžili na spojenie pneumatiky sa nakoniec zlomili, čo viedlo k rozptýleniu pneumatík na ploche 14 hektárov.

314

Niektorí si mysleli, že postupom času sa situácia zlepší, ale nič viac, v priebehu desaťročí sa situácia ešte zhoršila. Veľká časť pneumatík bola pochovaná v morskom dne v dôsledku pôsobenia prúdov, čo spôsobilo, že sa z nich uvoľnili chemikálie, ktoré po zriedení spôsobili vyhynutie takmer všetkého morského života v oblasti.

D84

Ostatné pneumatiky umyli prúdy na pobreží Floridy, zašpinili a kontaminovali pláže, pretože mnohí statoční dobrovoľníci z minulosti neboli takí odvážni, keď prišli na vyzdvihnutie týchto vrátených pneumatík z mora . Ale k tomu všetkému, najhoršie je bezpochyby to, že v posledných rokoch sa zistilo, že toxický vplyv spomínaného koralu sa začal šíriť aj na blízke koralové útesy, čo spôsobilo oveľa väčšiu katastrofu.

záchrana pneumatík

Opäť sa musíme uchýliť k veľkým investíciám, aby sme problém vyriešili, namiesto toho, aby sme tieto peniaze vyčlenili na pomoc, ochranu a regeneráciu zelených plôch, vždy sa nakoniec použijú na nápravu ekologických katastrof, ktoré spôsobujeme, ako napríklad umelý dážď v Číne. Floridská vláda pridelila prostriedky vo výške tri a pol milióna dolárov na extrakciu pneumatík z vody a ich následné uloženie do vhodnejšieho sanitárneho depozitu. Namáhavú úlohu bude musieť vykonať tím žabích mužov, ktorým pri rýchlosti vyťaženia 700 pneumatík denne zaberie oprava takmer tri roky to, čo mnohí považovali za skvelý nápad na uprednostňovanie prírody.

Mohol by vás zaujímať príspevok o opätovnom použití starých kolies a vytváraní hier s recyklovanými pneumatikami a diskami pre deti.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: