Životné prostredie

Objavte kanalizačné siete, ktoré zbierajú odpad skôr, ako sa dostane do mora

Objavte kanalizačné siete, ktoré zbierajú odpad skôr, ako sa dostane do mora
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Voda, ktorú konzumujeme, je životne dôležitým prvkom pre prakticky akúkoľvek činnosť, ako aj pre nás zdravých a čistých. Keď však prepláchneme reťaz alebo necháme vodu skončiť do odtoku, zvyšky prejdú potrubným systémom, až kým neskončia v čističkách, kanáloch alebo dokonca v mori, čo spôsobí obrovské množstvo odpadu a znečisťujúcich zvyškov, ktoré skončia znehodnocuje životné prostredie a dokonca aj stroje zodpovedné za spracovanie tohto odpadu.

Na vysporiadanie sa s týmito nepríjemnými problémami je potrebné inovovať a navrhovať efektívne nápady, ktoré okrem riešenia problému ďalej neprispievajú k zhoršovaniu ekosystému.Drenážne siete sú jednou z najlepších možností, ktoré existujú, umožňujú filtráciu vody od pevných zvyškov a zabezpečujú, že proces odstraňovania odpadu môže pokračovať bezpečne.

Zlyhanie umelého útesu pneumatík

Odvodňovacie siete; dokonalý spojenec v boji proti tomuto vážnemu problému.

Tecno-Grabber je názov, ktorý dala novému systému na zachytávanie odpadu spoločnosť TecnoConverting Engineering, ktorá vytvorila prototyp siete vyrobený z ultraodolného plastu s odolnosťou až do 100 kilogramov, čo umožňuje opakované použitie pri niekoľkých príležitostiach.

Toto spletené pletivo, pozorované voľným okom, sa zdá byť naozaj malé a jemné, ale jeho veľkosť sa znásobuje, pretože zvyšky v ňom zostávajú, čo umožňuje prebytočnej vode sledovať svoju cestu a dokončiť svoju cestu bez veľké problémy.

Vaša poloha a poloha sú kľúčom k účinnosti. Normálne sa vytvorí nová bariéra v samotnom kanáli, cez ktorý prechádza voda s odpadom. Po vytvorení malej brány sa otvoria otvory, cez ktoré by mohli prechádzať zvyšky, len na jej výstupe je nainštalovaná a upevnená drenážna sieť, v ktorej, keď voda cirkuluje cez bránu, zostávajúce ďalšie veľké a pevné. nakoniec sa prilepí na plastové vrkoče.

Dokonalé riešenie na boj so znečistením

Odvodňovacie siete sú jedným z dokonalých spojencov, ktorí pomáhajú znižovať mieru znečistenia, ktoré prichádza cez vodu, kde takmer vždy skončia do mora, čo umožňuje pokračovať v zhoršovaní životného prostredia. množstvo toxických látok, ako sú plasty a iné deriváty, ktoré nakoniec pohltia druhy obývajúce more a neskôr aj ľudia.

Majú dokonalú odolnosť, ľahko sa inštalujú a absolútne nič neznečisťujú. Vyžadujú len malú údržbu, aby odstránili svoj obsah, keď sú plné. Týmto spôsobom prispievate k životnému prostrediu a prispievate k čo najmenšiemu vplyvu na životné prostredie, ktoré už žiada o pomoc.

➡️ Možno vás bude zaujímať príspevok o opätovnom použití starých kolies a výrobe hier s recyklovanými pneumatikami a ráfikmi pre deti.

Dúfame, že sa vám tieto zelené nápady páčia a budú vás motivovať k lepšiemu svetu a starostlivosti o životné prostredie

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: