D I Y

Ako vyrobiť jazierko s použitím pneumatiky

Ako vyrobiť jazierko s použitím pneumatiky
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Mať jazierko v našej záhrade jej môže dať iný a relaxačný nádych, kde môžeme sedieť a užívať si, kým vy odpočívate, pozorovať všetku biodiverzitu, ktorá sa dá vytvoriť, kde môžeme vytvoriť jazierko pre žaby, korytnačky alebo ryby vždy v závislosti od veľkosti nášho jazierka. V tomto článku vám ukážeme krok za krokom, ako vytvoriť jazierko pomocou kolies

MATERIÁLY NA VÝROBU VÁŠHO DOMÁCEHO JAZÍKA

  • Pneumatika traktora, nákladného auta alebo osobného auta (môžeme použiť viac ako jednu a urobiť hladinu jazierka)
  • Skleníkový plast, polyetylénové plátno alebo jazierkový plast.
  • Kamene alebo balvany na ozdobenie jazierka.
  • Nástroje ako lopata, krompáč a vodováha.
  • Vodné rastliny.

AKO SI VYROBIŤ DOMÁCI RYBNÍK KROK ZA KROKOM S KOLESAMI

Keď sme si vybrali oblasť na vytvorenie jazierka, začneme pripravovať jazierko, ktoré bude vyzerať skvele, keď ho dokončíme a nezaberie nám to viac ako pár hodín.

Krok 1 : Trochu viac označíme priemer kolesa, ktorý použijeme na vytvorenie jazierka a začneme kopať jamu, ideálne je, že hľadáme miesto, ktoré je viac-menej v rovine, ale ak nie, raz jamu dokončíme a upravíme použitie kolesa úroveň, aby bola dobre umiestnená ZÁKLADNÉ!

Krok 2 : Keď je koleso na svojom mieste, umiestnite skleník alebo polyetylénový plast zo základne kolesa do strán a necháme ho dostatočne vyčnievať, aby sme ho potom zastrčili cez vonkajšiu stranu kolesa do zeme.

Krok 3 : Najťažšiu a najdrahšiu vec sme už urobili, aby bolo naše jazierko krásne, okraj prikryjeme zeminou pneumatiky a úpravou plastu na bokoch odstraňujeme aj záhyby, ktoré môžu vzniknúť pri napúšťaní jazierka vodou.

4. krok : Teraz prichádza najzábavnejšia a najoriginálnejšia časť, ktorou je umiestňovanie kameňov čo najkrajším spôsobom, tento krok , aj keď sa to dá urobiť rýchlo Radíme vám, aby ste si užili daný okamih umiestnením každého kameňa, my zakryjeme celý okraj, zakryjeme ho a pokúsime sa z neho urobiť čo najprirodzenejšie jazierko.

Krok 5: Po dokončení musíme nainštalovať filter, voda by nemala zostať stojatá, aby vytvárala čo najmenej druhov riasy , tak môžme dať solárne čerpadlo, elektrické… Aby to nebolo jednoduché, najlepšie je solárne a aby to aj krásne vyzeralo, toto vodné čerpadlo je aj bezdrôtové a vytvára veľmi pekný efekt fontány.

Krok 6: Pred pridaním akejkoľvek fauny musíme pridať prírodné prvky, kde sa môžu ukrývať a kŕmiť, hoci mnohí z nich nakoniec prídu naše jazierko Príprava jazierka s niektorými vodnými alebo riečnymi rastlinami nám prospieva, pretože je to prirodzenejšie a bude to domov pre týchto nájomníkov. Na dno môžeme vložiť aj balvany, ktoré dodajú vášmu jazierku neuveriteľný nádych. Plochejšími a väčšími kameňmi môžeme v jazierku vytvoriť dutiny, ktoré budú nádherné.

RYBNÍK

Tieto typy rybníkov nie sú ideálne pre ryby, pretože okrem toho, že sú malé, nemajú hĺbku, ktorú potrebujú na dobrý vývoj alebo dobrý život, mohli by sme dať nejaký druh kapra, ale v zime v závislosti od toho, aké sú ťažké, môžu zomrieť, pretože nemôžu ísť hlbšie a keď vyrastú, budeme ich musieť odtiaľ dostať. Aby sme mohli mať ryby v jazierku, môžeme to urobiť veľmi jednoducho, ako nás učí Tonina huertina vo svojom článku.

RYBNÍK PRE KORYTNAČKY

V tomto type jazierok by sme mohli mať korytnačky a bola by to tiež veľmi zaujímavá možnosť pre našu záhradu a hubenie škodcov, musíme pridať ďalšie prvky, aby bolo jazierko pre nich prístupnejšie, ako napr. Zaujímavá by bola aj malá rampa s kmeňovou kôrou alebo s kameňom a tiež malý prístrešok pri vode, kde môžu sledovať kolobeh svojho života.Mať korytnačky nie je veľmi zlučiteľné so žabami v rybníku, pretože jedia pulce a vajíčka.

RYBNÍK PRE ŽABY

Bezpochyby by to bola najprirodzenejšia možnosť pre našu záhradu, ako sa pokúsiť predstaviť miestnu faunu a tiež nám pomôcť kontrolovať všetky druhy hmyzu a škodcov, v prípade žiab nebudeme potrebovať urobte na našom jazierku akékoľvek úpravy, aj keď je pravda, že by bolo pekné, keby breh zakrýval o niečo menej ako 10 cm bez toho, aby ste zabudli osadiť pobrežné rastliny, o pár týždňov uvidíme, ako naše jazierko ožije.

➡️ Možno vás bude zaujímať príspevok o opätovnom použití starých kolies a výrobe hier s recyklovanými pneumatikami a ráfikmi pre deti.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: