Tipy do záhrady

15 hier len s kockami a papierom, ktoré môžete hrať kedykoľvek

15 hier len s kockami a papierom, ktoré môžete hrať kedykoľvek
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Je veľa okamihov dňa, keď mať po ruke nejaké kocky a kúsok papiera nám môže poskytnúť veľa zábavy, aby sme mohli stráviť hodiny zábavou bez toho, aby sme potrebovali tablet a mobil, takže využili sme možnosť Pripravte si pre vás kompiláciu 15 kockových a papierových hier, ktoré si môžete zahrať kedykoľvek.

V tejto kompilácii vám navrhneme 15 veľmi jednoduchých hier s použitím normálnych 6-hranných kociek, ktoré by ste doma mali najčastejšie, trochu zhrnieme hru, aby ste vedeli, čo to je je o, ale nie Nebojte sa, že zo všetkých hier bude článok rozprávajúci a vysvetľujúci všetky pravidlá.Mnohé z týchto hier nám tiež pomáhajú cvičiť s našimi deťmi a učiť sa operácie, stratégiu alebo jednoducho čísla, pretože sa pri učení môžeme zabaviť.

1.- GRID - Hra na násobenie A Oblasti

Veľmi jednoduchá hra, ale pomôže im naučiť sa alebo posilniť násobenie, budeme potrebovať dve kocky a hárok s obrázkami. Hodíme kockou a nakreslíme plochu s číslami, ktoré nám vyšli a spôsobom vyriešime operáciu, ktorou budú body, ktoré si zapíšeme do zošita. ( viac informácií )

2.- FARKLE

V tejto hre sa používa šesť 6-hranných kociek. Cieľom je zhromaždiť skóre hodením kockami.Kockou môžete hádzať niekoľkokrát, ale vždy by ste mali získať body. Hru vyhráva ten, kto ako prvý dosiahne skóre, čo je zvyčajne 10 000 bodov. Je to hra, v ktorej neustále riskujete svoj ťah, pretože ak sa rozhodnete pokračovať v hádzaní kockou a nezískate body, stratíte všetky body, ktoré ste v danom ťahu nazbierali. Získajte viac informácií o Farkle.

3.- YAHTZEE YARDZEE

Klasická hra, ktorá sa hrá veľmi jednoducho a na zapísanie skóre nám bude stačiť 5 kociek a kúsok papiera, musíme vyplniť 13 políčok s počtom bodov a získať najvyššie skóre Aby sme vyhrali, bavili sa a mali určité napätie, musíme si dobre vybrať, kde chceme skórovať, aby sme sa pokúsili pokryť všetky polia maximálnym možným počtom bodov. Viac informácií o Yahtzee nájdete v našom článku venovanom tejto hre.

4.- PIG «PRASA»

Prasa je to, čo je známe ako riskantná hra. Budete musieť urobiť riskantné rozhodnutie, aby ste udržali rovnováhu bez toho, aby ste všetko stratili. Je to vynikajúci prostriedok na ničenie nudy a ľahko sa prepravuje v situáciách, keď ste na cestách a potrebujete niečo rýchle a zábavné bez toho, aby ste museli čokoľvek pripravovať. Tiež sa mi páči, že hra s kockami Pig má niekoľko variácií, vďaka ktorým je ešte zábavnejšia. ( viac informácií )

5.- MAFIA – KOCKOVÁ HRA

Mafia – The Dice Game je hra typu párty, hlavne na zábavu a napätie. Hlavnou súčasťou tejto hry je náhoda, v ktorej vyhrá tomu, komu ako prvému dôjdu kocky vo svojom okolí. buď preto, že ste ich odstránili, alebo preto, že ste ich odovzdali inému hráčovi.Je to výborný ničiteľ nudy a je to aj hra otvorená variáciám, vďaka čomu je ešte zábavnejšia. ( viac informácií )

15 Hry s papierom a ceruzou na hranie s deťmi kdekoľvek

6.- TRI ALEBO VIAC – KOCKOVÁ HRA

Tri a viac je jednoduchá, ale veľmi zábavná hra na hranie s najmenšími, kde skórovať a vyhrať, musíme hodiť aspoň trojicu alebo tri rovnaké kocky, kombinuje náhodu, pravdepodobnosti a malé operačná matematika! Na konci 10 kôl vyhrá ten, kto získa najviac bodov, a to vďaka dobrým hodom. ( viac informácií )

7.- VYMAZANÉ

Rýchla, dynamická a osviežujúca hra, kde odstraňujeme kocky, striedavo každý hráč hádže svojimi piatimi kockami, ak jeho hod ukazuje 5 alebo 2, nepridáva žiadne body a tieto dva kocky sú vyradené alebo stiahnuté, znova hodte zvyšnými kockami, ak nepríde ani 5, ani 2, pridajte body kocky a zapíšte si ich.Prvý hráč bude pokračovať v hádzaní a skórovať alebo nie, až kým mu nedôjdu kocky, kedy ťah prechádza na ďalšieho hráča. ( viac informácií )

8.- CHICACO

Rýchla hra pre rodinné stretnutia, ľahko vysvetliteľná a veľmi dynamická. Hra pozostáva z 11 kôl, každé kolo má cieľové skóre. V prvom kole je cieľové skóre 2, v druhom kole je 3 a tak ďalej až do kola číslo 11, kedy je cieľové skóre 12. Hráč vo svojom ťahu hodí dvoma kockami a ak sa mu podarí dosiahnuť cieľové skóre pomocou v akejkoľvek kombinácii získava body. Vyhrá ten, kto bude mať na konci posledného kola najviac bodov. ( viac informácií )

9.- STOROČIE

Každý hráč v poradí hodí kockou a postupuje na hracej ploche v poradí podľa čísel na ich kocke.Hráč musí hodiť 1, aby postúpil na prvé pole. Môžete pokračovať v postupe, ak máte aj 2 a potom 3 alebo kombináciu, aby ste to dosiahli. Ak môžete postúpiť v ťahu, môžete znova hádzať kockou. Ak vám kocky neumožňujú postúpiť, váš ťah končí, prvý hráč, ktorý dosiahne 12, vyhráva hru (viac informácií)

70 nápadov a hier na hranie s deťmi v dome

10.- EVEREST

Nazývaný aj Matterhorn . Je to podobné ako v hre Centennial, ale s tým rozdielom: pozície v poradí nemusia byť bodované v poradí. Používajú sa tri kocky a každý hráč bude potrebovať pero a papier s nakreslenými dvoma radmi štvorcov očíslovaných 1 až 12 a 12 až 1. Prečiarknuť podľa kociek, ktoré získate. ( viac informácií )

11.- NÁSOBENIE

Ideálna hra na prácu s matematikou a násobením doma, v každom kole hráč vynásobí číslo, ktoré vyšlo na kocke, číslom od 1 do 6. Každé číslo od 1 do 6 len možno použiť raz. Napríklad, ak hráč hodí 6, pravdepodobne ju bude chcieť vynásobiť 6 (36) a zadať ju do príslušného políčka. Ak ste však už v predchádzajúcom kole vyplnili políčko 6, musíte si vybrať číslo z prázdneho políčka a vynásobiť číslom 6 týmto číslom. ( viac informácií )

12.- LOĎ, KAPITÁN A POSÁDKA

Každý hráč dostane tri hody na zostavenie svojej lode a posádky. Prvý hráč hodí všetkými piatimi kockami v snahe získať 6, 5 a 4. Ak hodí 6, môže si ju ponechať, ale môže si ponechať iba 5 alebo 4, ak má 6 alebo 6, 5. .V nasledujúcich dvoch hodoch sa pokúsi získať 5 a potom 4. Ak má na konci tretieho hodu 6-5-4, spočítajte dve zvyšné kocky, aby ste dosiahli "náboj". ( viac informácií )

13.- VIAC A MENEJ

Každý hráč má vo svojom ťahu štyri hody za sebou. Pri prvom hode spočítajú dve najvyššie hodnoty a potom hodia zvyšné tri kocky. V tomto hode vezmú kocku s najnižším skóre, odložia ju a odpočítajú od predchádzajúceho súčtu. Pri treťom hode hodia zvyšnými dvoma kockami; kocka najvyššej hodnoty je rezervovaná a pripočítaná k aktuálnemu skóre. Pri poslednom hode poslednou kockou sa táto hodnota odpočíta od skóre, aby sa dosiahol súčet. Podaj kocku hráčovi naľavo. ( viac informácií )

14.- ESA V HRNCI

Esá v banke si vyžadujú aspoň 3 hráčov, každému hráčovi sa rozdelia dva žetóny (mince, gombíky) a v závislosti od hodov, ktoré urobia, musia rozdeliť svoje žetóny tým napravo, na doľava alebo do stredu k hrncu, náhoda a smiech zaručene určia, kto bude víťazom v tejto hre, rýchlej, dynamickej a zábavnej na hranie s rodinou. ( viac informácií )

15.- MATEMATIKA HOVORÍ

Toto je hra s kockami, ktorá otestuje vaše matematické schopnosti. Považuje sa to za viac náučnú hru ako rekreačnú, ale budú si ju veľmi užívať. V tejto hre použijeme tri 6-hranné kocky, ale budeme potrebovať dve 12-hranné kocky (keďže nie každý má jednu, nechali sme to na koniec). Cieľom je byť schopný vytvoriť matematickú operáciu s tromi kockami zo šiestich, ktorých výsledok sa najviac približuje číslu získanému pomocou špeciálnej kocky.Operácie, ktoré možno použiť, sú: sčítanie, odčítanie, násobenie a delenie. Môže ju hrať jeden alebo viacerí hráči vo veku od 8 rokov. Keď to hrajú ako rodina, majú výhodu, že starší pomáhajú mladším tým, že podporujú tímovú prácu. ( viac informácií )

Okrem všetkých týchto hier, ktoré môžete hrať doma len s papierovým perom a kockou, si nemôžeme nechať ujsť príležitosť odporučiť vašim deťom iný typ kociek, sú to kocky, ktoré povzbudzujú kreativita a predstavivosť.

Cieľom hry je vytvárať príbehy pomocou týchto symbolov. Môže byť použitý samostatne alebo v skupine. Je to hra, ktorá podnecuje kreativitu a výsledkom je vždy iný príbeh. Odporúča sa pre hráčov od 8 rokov. Najznámejšie sú kocky Rory's Story (môžete kúpiť tu) a imagidice (môžete kúpiť tu).Osobne pre mladšie deti mám tieto sekundy rád.

Ak poznáte nejakú ďalšiu hru s papierom a kockami, neváhajte nám ju nechať v komentároch, zelené nápady, do ktorých všetci prispievame svojím zrnkom piesku.

Vždy máme možnosť hrať sa s malými bábikami alebo figúrkami, aby sme rozptýlili pozornosť tých najmenších bez toho, aby sme museli kupovať ďalšie hry, ako sú mojipopy alebo figúrky superzings, ktoré sú zberateľské a môžu si užiť hodiny zábavy pri ich hraní.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: