Tipy do záhrady

Matematické kocky – hra len s kockami a papierom

Matematické kocky – hra len s kockami a papierom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Hra s kockami pre celú rodinu, ale predovšetkým pre najmenších, aby využili a zopakovali si najjednoduchšie matematické operácie a tak sa naučili, upevnili a hlavne si užili jednoduchú rodinnú hru a didaktické, matematické kocky.

AKO HRAŤ MATEMATICKÉ KOCKY

Čo potrebuješ:

  • 5 6-stranné kocky a 2 12-stranné kocky. Milujeme mať farebné kocky, ako sú tieto, pridáva to na zábave, ale nie je to nevyhnutne potrebné.
  • Papier a pero na bodovanie.
  • 2 alebo viac nadšených hráčov.

Pravidlá a pokyny Hry

Táto hra je založená na komerčnej hre Think fun math hovorí, že na to budeme potrebovať niekoľko kociek a v tomto prípade dve trochu odlišné 12-stranné kocky, existuje veľa variácií tejto hry v závislosti od vek hráčov, ale zo všeobecného pravidla vyplýva, že sa hádžu dve 12-stenné kocky a ich výsledok sa násobí. Tento konečný výsledok násobenia kociek si musíme stanoviť ako konečný cieľ, uveďme príklad pri hode dvoma kockami, napríklad 8 x 3=24. Číslo 24 je číslo cieľa.

Ďalej musíme hodiť 3 ďalšie 6-hranné kocky a v závislosti od výsledku, ktorý hráči dosiahli, sa musia pomocou základných matematických operácií pokúsiť čo najviac priblížiť predchádzajúcemu výsledku. používať sčítanie, odčítanie, násobenie a delenie.

Predstavme si, že napríklad hod ukazuje 4, 4, 3. Pomocou týchto čísel môžeme robiť nasledujúce operácie, 4 + 4 + 3=11; iné by bolo (4 x 4) + 3=18; toto by však bolo najlepšie (4 + 3) x 4=28; hoci to druhé by nám dalo číslo, ktoré hľadáme (4 + 4) x 3=24;

Túto hru môžeme urobiť konkurencieschopnou alebo kooperatívnou v tom zmysle, že pri každom hode môžu všetci hráči spolupracovať a pokúsiť sa získať číslo najbližšie ku konečnému výsledku alebo jednoducho súťažiť, aby ich našli sami.

➡️ ▷ Mohlo by vás zaujať: Farkle: pravidlá 10 000 so 6 kockami

Variácie

Namiesto násobenia dvoch 12-stranných kociek môžeme znížiť obtiažnosť pridaním 12-stranných kociek, alebo aj keď nemáme možnosť mať 12-stranné kocky, môžeme použiť 12-stranná kocka so 6 tvárami, aby sa získalo číslo cieľa, a to buď vynásobením alebo sčítaním.

Variácií tejto hry je nekonečne veľa a musíme ich prispôsobiť aj hráčom, ktorých máme pri stole, dokonca všetko obmedziť iba na sčítanie alebo dokonca iba na sčítanie a odčítanie, tu necháme každú rodinu prispôsobiť si na rodinnú úroveň každého z nich, pokiaľ povzbudzujeme tých najmenších k operáciám. Veľmi vzrušujúca hra, ale predovšetkým bude generovať veľa očakávaní nájsť konečný výsledok.

Okrem toho existuje veľa hier, ktoré môžeme použiť na učenie sa detí v prevádzkach, napríklad HABA Bugs je skvelá hra na sumy, rovnako ako HABA Hrach, kde sa deti učia sčítať rôzne jednoduchý a hravý.

Zábavná a príjemná hra pre celú rodinu. Milujeme nápady na zelené stolové hry, ktoré nám pomáhajú rozvíjať náš potenciál. Ak viete o nejakom ďalšom zaujímavom, neváhajte nám to nechať v komentároch.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: