Tipy do záhrady

Loď, kapitán a posádka - Hra len s kockami a papierom

Loď, kapitán a posádka - Hra len s kockami a papierom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Jednoduchá, rýchla a veľmi zábavná hra s kockami, ktorá má námet na lodi, ale ktorú môžeme hrať kedykoľvek a kedykoľvek, budeme potrebovať len pár kociek a málo iného, dúfam, že sa vám bude páčiť taká klasická hra v kocky ako my.

AKO HRAŤ LOĎ, KAPITÁNA A POSÁDKU

Cieľom hry je dokončiť každé kolo tak, že sa naša loď (6) stane kapitánom (5) a posádkou (4) a keď je naša loď poskladaná, zabodujte zvyškom kocky najvyššie možné skóre na získanie bodov, známe ako poplatok.Zvláštnosťou je, že najprv musíme zostaviť našu loď v poradí, 6, 5 a 4 v zostupnom poradí, pretože samozrejme najprv musíte mať loď, potom kapitána a nakoniec posádku

Čo potrebuješ:

  • 5 6-stranné kocky. Milujeme mať farebné kocky, ako sú tieto, pridáva to na zábave, ale nie je to nevyhnutne potrebné.
  • Papier a pero na bodovanie.
  • 2 alebo viac nadšených hráčov.

Pravidlá a pokyny Hry

V našom ťahu má každý hráč 3 hody na postavenie svojej lode s kapitánom a posádkou. Pri prvom pokuse musí hráč pri hode kockou dostať najskôr 6, potom 5 a 4. Ak dostanete 6, perfektné, loď už máte, ale môžete si ponechať iba 5 alebo 4, ak máte 6, alebo si môžete ponechať iba 4, ak ste predtým mali 6 alebo 5.V nasledujúcich dvoch hodoch sa pokúsi získať 5 a potom 4. Ak má na konci tretieho hodu 6-5-4, pridá dve zostávajúce kocky za svoje skóre „nabitia“. Ak nemáte 6-5-4, nezískate skóre.

Príklad :

Príkladom hry by bolo, že ak hodíme 6-3-1-1-4, môžeme si nechať 6, ale nie 4, pretože nemáme 5. Rezervujeme si číslo 6 a vezmeme zvyšné 4 kocky, ktoré nám ostali na druhú jazdu. V tomto druhom hode dostaneme 5-4-2-2, takže si môžeme ponechať 5 a 4, ale keďže náboj je veľmi nízky, môžeme riskovať a hodiť tretí a poslednýkrát, aby sme zlepšili skóre nabitia. Takže hádžeme znova, vyjdú dve zostávajúce kocky, ktoré nám zostali, a 4 a 3. Ktorý bude náboj a body, ktoré získame v našej značke. Zahrajte si toľko kôl, koľko chcete, alebo definujte maximálne skóre !

Alternatíva:

Ak chceme dať našej hre šmrnc, vždy môžeme vymyslieť alternatívy alebo napríklad pridať žetóny, aby sme stavili na to, či sa nám podarí zostaviť celú našu loď a skórovať, hoci neradi vsádzajú veľmi radi, s touto hrou vždy dokážeme vytvoriť alternatívy zábavy.

➡️ ▷ Mohlo by vás zaujať: Farkle: pravidlá 10 000 so 6 kockami

Ako vidíte, veľmi jednoduchá hra, ktorú si zahrá celá rodina, rýchlo a bez potreby vystavovania akejkoľvek dosky.

Zábavná a príjemná hra, ktorú môžete hrať ako rodina s priateľmi alebo v triede. Milujeme nápady na zelené stolové hry, ktoré nám pomáhajú rozvíjať náš potenciál. Ak viete o nejakom ďalšom zaujímavom, neváhajte nám to nechať v komentároch.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: