Životné prostredie

15 hier s recyklovanými pneumatikami a diskami pre deti

15 hier s recyklovanými pneumatikami a diskami pre deti
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Každý rok vzniká veľké množstvo pneumatík ako odpad, pneumatiky, ktoré akoby mali len svoju životnosť a niekedy ich nájdeme ležať v priekopách, na smetiskách alebo uprostred ulice, prečo nie zmeňte to a namiesto vytvárania jedného odpadu navyše sa im snažíme dať nové využitie, hravejšie pre najmenších. Vzhľadom na potrebu, ktorú máme v mnohých regiónoch v oblasti rekreačných oblastí pre najmenších, navrhujeme 15 nápadov a riešení na opätovné využitie starých kolies a hry s recyklovanými pneumatikami a ráfikmi pre deti.

hry s pneumatikami

Týchto 15 nápadov sa dá rozvinúť mnohými spôsobmi, jediné, čo chceme navrhnúť, sú malé nápady, aby ste si neskôr mohli rozvinúť svoju predstavivosť. Existuje mnoho spôsobov, ako vytvoriť rôzne prvky pre ten istý nápad.

1.- ZÁHRADNÉ PIESKOVisko S KOLESAMI

Dobrým nápadom je pripraviť si pieskovisko, kde sa budete môcť hrať, v závislosti od veľkosti kolesa dokážeme vyrobiť skutočne veľkolepé pieskoviská.

hry s pneumatikami

02.- ROCKER S KOLESMI

Do našej záhrady si vieme vyrobiť jednoduchú hojdačku s kolieskom, s ktorou budú mať aj najmenších veľa zábavy, stačí doska a koliesko, trocha farby a máme to hotové.

hry s kolesami

03.- LEZECKÁ STENA S KOLESAMI

Pre tých najneohrozenejších môžeme vždy robiť tieto hry s pneumatikami, ktoré pozostávajú z prípravy steny kolies, na ktorej si môžu užiť lezenie, čo je veľmi zábavný a zdravý spôsob hry.

hry s pneumatikami pre deti

04.- SKÁKACÍ ČERVÍK S POUŽITÝMI KOLESAMI

Veľmi zábavná aktivita je skákať z kolesa na koleso alebo ho obchádzať pri zachovaní rovnováhy, kolesá môžeme napoly zakopať a poskladať ich dokopy, aby vytvorili zábavného červíka.

hry s pneumatikami pre deti

05.- TRAKTOR ALEBO VOZIDLO S POUŽITÝMI KOLESAMI

Je veľa nápadov na simuláciu áut a na to, aby sa zahrali na šoférovanie. Myslíme si, že tento nápad je skvelý, pretože všetko sa recykluje a znovu používa, čo dieťa nerado hrá.

hry s kolesami pre deti

Hry s ceruzkou a papierom. 15 hier s papierom a perom pre deti a dospelých

06.- ŽIRAFA ALEBO ZVIERATÁ S POUŽITÝMI KOLESAMI

Nápad vyrobiť obľúbené zvieratko našich detí s použitými kolieskami je fantastický, s trochou fantázie a farby ho dokážeme dokonale nasimulovať.

hry s recyklovanými pneumatikami

07.- LEZENIE PNEUMATÍK

Zaujímavou variáciou lezeckej steny sú tieto hry s pneumatikami. V tejto skúške zručnosti sa im určite bude dariť.

hry pre deti s pneumatikami

08.- VERTIKÁLNE BLUDISKO

Pravdou je, že možnosti hier s kolieskami sú nekonečné, rovnako ako zábava, pozrite sa na toto vertikálne bludisko!

hry s pneumatikami auta

09.- HOJAČKA: HRA S POUŽITÝMI KOLESAMI

Klasika, ale možno sme ju neocenili, prečo si nevyrobiť typickú hojdačku s lanom a kolieskom!

detské hry s pneumatikami

15 vonkajších hier, ktoré dokážeme Opätovné použitie materiálov

10.- ROCKER NA ZDIEĽANIE, SKVELÁ HRA S KOLESMI

Alternatívou k hojdačke, ktorú sme navrhli predtým, je hojdačka na zdieľanie, oveľa zábavnejšia a tiež ľahko vykonateľná.

hry pre deti s pneumatikami

11.- SKÚŠKA ZRUČNOSTI S KOLESMI

Niektorí z nás mali túto hojdačku, keď sme boli malí v parkoch v našich mestách, bola to zábava hrať sa spolu.

súpravy kolies

12.- PNEUMATICKÁ VEŽA

Nikto nemá rád šplhanie, s touto vežou z pneumatík môže byť zábava hrať s každým.

pneumatiky pre deti

13.- PNEUMATIKY

Originálne dizajny, ktoré môžete dať deťom do záhrady alebo na terasu, aby si ich mohli užiť a hrať sa s fantáziou, so studňou prianí, so šálkami čaju…

hry s pneumatikami

14.- LOĎ ALEBO VOĽNÝ OBLAST

Mne osobne sa to páči, predstiera, že je to loď, no zároveň sa dá využiť ako oddychová zóna pre naše deti, kde sa môžu voľne šíriť

detské hry s pneumatikami

15 originálnych hier na hranie s kriedou na ulici

15.- TESTY GYMCHANA S POUŽITÝMI KOLESAMI

Prečo nezjednotiť takmer všetky tieto nápady v gymkhane zručnosti a šikovnosti, obvod môžeme ohraničiť aj kolieskami, čím bude viac tematický.

hry s obalmi

Toto je 15 nápadov na hry s pneumatikami pre deti, ktoré vám navrhujeme, ak máte iný nápad alebo sa oň chcete s nami podeliť, neváhajte a zanechajte komentár.

Vždy máme možnosť hrať sa s malými bábikami alebo figúrkami, aby sme rozptýlili pozornosť tých najmenších bez toho, aby sme museli kupovať ďalšie hry, ako sú mojipopy alebo figúrky superzings, ktoré sú zberateľské a môžu si užiť hodiny zábavy pri ich hraní.

Aký je ekologický problém pneumatík?

Pneumatiky sú ekologickým problémom, pretože sú vyrobené z gumy, čo je produkt získavaný z ropy. Guma časom degraduje a uvoľňuje škodlivé chemikálie do životného prostredia. Môžu byť tiež zdrojom kontaminácie z mikroplastov, ktoré sa pri nosení uvoľňujú.

Koľko pneumatík sa ročne vyhodí?

V Spojených štátoch sa ročne vyhodí asi 280 miliónov pneumatík. V Španielsku sa ročne vyhodí okolo 6 miliónov pneumatík. A na celom svete sa ročne vyhodí okolo 1,5 miliardy pneumatík. Vytváranie hier s pneumatikami je spôsob, ako im dať druhý život.

Kde končia vyhodené pneumatiky?

Väčšina pneumatík, ktoré sa vyhodia, končí na skládkach alebo v životnom prostredí. Niektoré pneumatiky sa recyklujú alebo znovu použijú, no väčšina sa vyhodí. To predstavuje obrovský environmentálny problém, pretože pneumatiky sú zdrojom znečistenia a môžu predstavovať nebezpečenstvo pre voľne žijúce zvieratá. Preto navrhujeme ich recykláciu, aby sme vytvorili niektoré hry s pneumatikami pre deti, ktoré sme vybrali v tomto článku.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: