Životné prostredie

7 tipov pre spoločnosť, ako byť ekologickejšia

7 tipov pre spoločnosť, ako byť ekologickejšia
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ešte pred niekoľkými rokmi boli povedomie o starostlivosti o životné prostredie alebo o rešpekte k životnému prostrediu pre každého cudzie pojmy, a to tak pre občana, ako aj pre akýkoľvek iný podnikateľský sektor, napríklad priemysel. Takmer nikto nebol zapojený do podpory udržateľnosti, ani sa to nezdalo potrebné.

tipy pre ekologickejšie podniky

Časy sa však našťastie pre nás zmenili. Čoraz viac ľudí vsádza na ekologické a udržateľné spoločnostiVyvinula sa spoločnosť a jej povedomie tiež. V skutočnosti je podpora udržateľnosti a ísť príkladom jedným z najlepších spôsobov, ako posilniť imidž spoločností.

Teraz Ako urobíme spoločnosť ekologickejšou? Aké opatrenia by sme mohli vykonať, aby sme to dosiahli? Dnes urobte si krátku prehliadku niektorých najzaujímavejších možností a tipov. Návrhy a odporúčania, ktoré by mala mať každá spoločnosť na pamäti, ak hľadá udržateľnosť.

Optimalizácia kancelárskych potrieb a kontrola výdavkov

Je zaujímavé vidieť, koľko spoločností sa chváli svojim záväzkom voči životnému prostrediu znížením výdavkov na kancelárske potreby, ktorých by sa nemali dotýkať , čo umožňuje, aby ostatné koncepty zostali nekontrolované. Máme príklad v nemožnosti nájsť pero, keď je to potrebné.

Žiadne perá, strihanie potrebnej položky počas používania kopírky a plytvanie papierom sú stále alarmujúce.Aby spoločnosť začala ísť príkladom, bude musieť spustiť systém kontroly a riadenia všetkých svojich zdrojov, pričom bude vždy hľadať spôsob, ako ich vyvážiť a optimalizovať na maximum

Ak je plast pera silným znečistením, nie je potrebné potláčať váš nákup, ale je to tak u dodávateľa. Hľadajte udržateľnejšie možnosti s jednorazovými a organickými materiálmi, ktoré sú schopné ponúknuť dobrý výkon bez ohrozenia životného prostredia.

Opätovne použiteľné a recyklovateľné

Dva pojmy, ktoré odteraz musia ísť ruka v ruke. Pre spoločnosť, či už pri výbere kancelárskych potrieb alebo reklamných darčekoch, ktoré ponúka svojim klientom alebo zamestnancom, kvalita a typ materiálov, ktoré si vyberajú bude určovať váš úspech ako zelenej spoločnosti, ktorá sa zaviazala k životnému prostrediu.

Vidíme to v personalizovaných sklenených fľašiach, sklenených prvkoch, ktoré dokonale nahradia akýkoľvek iný materiál alebo jednorazové obaly, plasty alebo iné produkty, ktoré prispievajú k zhoršovaniu životného prostrediaPonúkajú rovnaké funkcie, dokonca lepšie. Navyše sa im darí ponúkať oveľa zodpovednejší imidž.

Zelený marketing a ísť príkladom

Na to, aby bola spoločnosť zelená a skutočne odhodlaná, nestačí propagovať krásny udržateľný slogan a propagovať ho Spoločnosť musí ísť príkladom zo svojich kancelárií so svojimi pracovníkmi, aby bolo posolstvo jasné a mohli sme si overiť, že nie všetko zostáva v dobrých úmysloch.

Zelený marketing je mocný spojenec, stále viac využívaný nástroj, prostredníctvom ktorého sa mnohým spoločnostiam darí zlepšiť svoju reputáciu a konkurencieschopnosť vďaka k udržateľnej a angažovanej politike. Nebude to však fungovať, ak tí, ktorí značku reprezentujú, nepôjdu svojím konaním príkladom. Preto je dôležité zvyšovanie povedomia pracovníkov

Vsaďte na recyklovaný papier

Ak má firma okrem spomínaných pier problém aj s tlačou svojich dokumentov, urobme im zámienku, aby stavili na recyklovaný papier. Hovoríme o spôsobe, ako znížiť výdavky a prispieť k pokračujúcemu ničivému vplyvu tohto odvetvia na planétu.

Recyklovaný papier má podobný vzhľad ako bežný papier, hoci jeho odtieň je trochu odlišný. Túto malú odchýlku bude vnímať klient, ktorý sa nebude váhať priaznivo pozrieťna spoločnosť, ktorá poskytuje svoje dokumenty pomocou tejto oveľa ekologickejšej a udržateľnejšej odrody.

darčeky pre firmy

Znižuje spotrebu energie

Pred niekoľkými rokmi bolo dokonca bežné vidieť, ako v mnohých kanceláriách a priemyselných budovách zostali zariadenia a elektronické zariadenia ponechané na celú noc. Teraz, keď sa pozriete, tento zvyk sa stratil, hoci do určitej miery je to kvôli vysokým nákladom na energiu, ktoré to znamená pre účet.

V každom prípade, aby sa ušetrilo vreckové a aby sa predišlo zbytočným výdavkom, musí zelená spoločnosť vytvoriť pracovné IT, v ktorom musia byť všetky jej zariadenia a zariadenia vypnuté po skončení pracovného dňa Znížite spotrebu energie a tiež dobré náklady na účet.

Podporuje recykláciu

Je veľa spoločností, ktoré majú službu selektívneho zberu, avšak len málo zamestnancov rešpektuje pravidlá a ide príkladom. Bez ohľadu na to, či je táto možnosť dostupná alebo nie, je vhodné vytvoriť sériu opatrení a akcií, ktoré podporujú kultúru recyklácie v rámci spoločnosti.

Ak neexistuje selektívny zber, použite ho. Ak nikoho nezaujíma separovanie odpadu, ktorý produkujú, zvyšujte povedomie a využite vlastné zdroje spoločnosti na podporu a motiváciu zamestnancov , aby išli príkladom.

ESG kritérium v spoločnostiach

Trénujte a povzbudzujte dobrý príklad

Nielenže musíte klientovi poskytnúť dobrý imidž, pretože zelená spoločnosť sa vyznačuje tým, že skutočne prispieva k znižovaniu vplyv a opotrebovanie, ktoré vytvára na životné prostredie, ktoré ho obklopuje. Jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je zvýšiť povedomie medzi zamestnancami tým, že poskytnete potrebné zdroje a prostriedky, aby ste im dali dôvody, aby tak urobili.

A nie je nič lepšie ako propagovať všetky tieto akcie motivácia zamestnancov Zľavy na pohonné hmoty, platové zvýhodnenia, príplatky alebo bonusy do konca rok za preukázanie svojho záväzku voči životnému prostrediu a novej zelenej politike spoločnosti. Dôvodov a možností ako prispieť k starostlivosti o životné prostredie je neúrekom.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: