Životné prostredie

Biologicky odbúrateľné zeleninové poháre a hrnčeky vyrobené z tekvice

Biologicky odbúrateľné zeleninové poháre a hrnčeky vyrobené z tekvice
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Čas od času je biologicky rozložiteľných alebo kompostovateľných viac produktov, ako denne používame, je to možné vďaka iniciatívam ľudí, ktorí sa starajú o životné prostredie a vytvárajú domáce potreby, ktoré sú dokonale dostupné a funkčné je bližšie ako kedykoľvek predtým vďaka projektu ľudí, ktorí pestujú tekvice vo formách a vyrábajú z nich biologicky rozložiteľné poháre, keď skončí ich životnosť. Tak ako z tekvice vytvoríte tie najúžasnejšie recepty, môžete vyrobiť aj poháre a poháre.

Tieto poháre s názvom HyO-Cups sú „vyrábané“ prirodzene pomocou foriem, ktoré boli predtým vytlačené 3D, okrem ich dizajnéra Jun Aizaki, poznamenáva, že tieto poháre by sa mohli „vyrábať“ vo veľkom a stať sa alternatívou k jednorazovým pohárom a pohárom, ako aj tanierom vyrobeným z listov.

Tekvica Pilgrim bola na tento projekt použitá kvôli jej rýchlemu rastu a najmä produkcii ovocia, ale nielen to, táto odroda tekvice má tú zvláštnosť, že po uschnutí sa jej kôra robustný, vodotesný a ovládateľný, pričom máme to šťastie, že jeho interiér zostáva prázdny a nekazia ho takmer žiadne organické zvyšky. Tieto tekvice sa už mnoho rokov používajú ako jedálne, džbány či dokonca vázy (v týchto prípadoch vždy využívajúce svoj prirodzený tvar).

V tomto prípade, keďže jej chceme dať špecifický a požadovaný tvar, boli vytvorené tieto 3D formy, ktoré sa hodia na tekvicu, keď bola opelená. Je to dôležité, aby sa dokonale rozvinula, akonáhle sa tekvica začne formovať, dve časti formy sa umiestnia a uzavrú. Po dozretí ovocia sa tekvica oddelí od plesne a nechá sa úplne vyschnúť na suchom a slnečnom mieste.

V súčasnosti je najväčším problémom, ktorému čelia pri veľkovýrobe, nepochybne proces pestovania, dozrievania a sušenia ovocia, no ubezpečujú, že začínajú robiť testy na urýchlenie tohto procesu. Dobrá vec je, že tieto tekvice sú plne tvarovateľné a je možné vyrobiť akýkoľvek typ nádoby, dokonca aj fľaše alebo džbány na uskladnenie vody alebo akejkoľvek tekutiny.

Na rozdiel od akéhokoľvek použitého materiálu je alebo nie je biologicky odbúrateľný, tekvica a konkrétne tieto poháre alebo poháre neprechádzajú žiadnym priemyselným procesom, takže vplyv na životné prostredie je nulový. Navyše, najlepšie zo všetkého je, že akonáhle skončí ich funkcia alebo životnosť, tieto poháre alebo poháre nebudú musieť ísť na skládku, ale môžu byť kompostované, aby opäť vytvorili život v našej záhrade.

Ak vás projekt zaujal a máte záujem o výrobu vlastných biologicky rozložiteľných pohárov a pohárov, môžete sa pozrieť na ich oficiálnu stránku projektu, môžete navštíviť oficiálna webová stránka spoločnosti Cream .

Dúfame, že vám tieto zelené nápady pomôžu a priblížia vás k rešpektovaniu nášho životného prostredia a starostlivosti oň, aby sme zanechali lepší svet.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: