Tipy do záhrady

Ako si vyrobiť domáci syr krok za krokom

Ako si vyrobiť domáci syr krok za krokom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ak ste milovníkom syrov a radi jete syr, možno vás bude zaujímať, že vyrobiť si domáci syr doma nie je veľmi náročné a predovšetkým nezaberie veľa času ani ingrediencií, na naopak, určite máte všetko, čo potrebujete na to, aby ste si doma vyrobili syr a vychutnali si jeho chuť.

ako vyrobiť domáci syr

Syr, ktorý vás naučíme vyrábať, je veľmi výživný a predovšetkým ho môžete použiť ako prílohu k mnohým receptom alebo si ho vziať kedykoľvek, dozviete sa ako vyrobte si domáci syr krok za krokom iba z 3 ingrediencií.

INGREDIENCIE NA DOMA VÝROBU SYRA

Ingrediencie, ktoré budeme potrebovať na výrobu domáceho syra, určite nemusíte ani kupovať a môžete začať už dnes pripravovať domáci syrdoma :

  • 1 Prírodný jogurt Bez cukru.
  • 1 liter plnotučného mlieka.
  • 1 alebo 2 polievkové lyžice citrónová šťava.

RECEPT NA DOMÁCI SYR KROK ZA KROKOM

Krok 1: V hrnci na strednom ohni pridajte liter plnotučného mlieka, kým nezačne vrieť.

Krok 2 : Hneď ako začne vrieť, vypnite zdroj tepla a pridajte prírodný jogurt do zmesi a zároveň pridajte lyžicu citrónovej šťavy, v tomto prípade nejdeme použiť ocotna výrobu syra domov.

domáci syr

Krok 3 : Práve teraz hľadáme zrážanie mlieka, preto sme pridali citrónovú šťavu, vareškou budete musieť miešať aspoň niekoľko 15 minút, ak aby sa mlieko nezrazilo, musíte pridať ďalšiu lyžicu citrónovej šťavy.

Krok odstránenie zmesi je veľmi dôležitý pre úspech receptu, ak neodstránime to, čo sa stane zastávame názor, žemlieko sa prilepí na dno hrnca a aby sme vedeli, či sme dokončili proces zrážania, musíme skontrolovať, či sú oddelené srvátka a zrazené mlieko. , srvátka bude v hornej časti hrnca a zrazené mlieko v spodnej časti.

4. krok : Musíme oddeliť srvátku od zrazeného mlieka, na to môžeme použiť bavlnenú handričku na sitku v takom spôsob, akým sa kvapalina oddeľuje.

urobiť domáci syr

5. krok : Po precedení môžeme dať tvar nášmu syrua handričku dobre vyžmýkajte, aby ste extrahovali zvyšok séra. zabalíme a jemne vyžmýkame.

domáci syr doma

Krok 6 : Domáci syr zabalený v utierke vložte do chladničkyalebo do chladničky aspoň na 30 minút, aby sa mlieko dokončilo zrážanie. Po uplynutí tohto času bude syr pripravený na konzumáciu. Môžete ho nakrájať na kúsky alebo zjesť neskôr.

krok za krokom domáci syr

AKO UCHOVÁVAŤ DOMÁCI SYR A AKO DLHO VYDRŽÍ

Otázka, ktorá sa zvyčajne vynára, keď si doma pripravujeme domáci syr alebo recept, je životnosť domáceho syra, keďže ide o úplne prírodný syr a bez akéhokoľvek druhu konzervantov, môžeme ho nechať v chladničke alebo chladničky aspoň na 3 alebo 4 dni, nie oveľa dlhšie.

Na konzervovanie alebo skladovanie domáceho syra musíme tú časť, ktorú sme nespotrebovali, vložiť do vody do misky alebo nádoby, aby sa okraje syra nevysušili a nestvrdli. Keď ho chceme skonzumovať, jednoducho ho vyberieme z chladničky a odstránime vodu. Syr môžeme trochu vysušiť kuchynským papierom alebo obrúskom.

domáci syr

Máte tiež možnosť nechať si domáci syr v mrazničke, ak sa ho práve nechystáte spotrebovať, ak tak urobíte, vložte ho do vzduchotesného vrecka a domáci syr zamrazte. dokonale vydrží svoju životnosť jeden mesiac.

TIPY NA DOMA DOBRÝ DOMÁCI SYR

Už ste videli, aké ľahké je pripraviť si domáci syr doma krok za krokom, dovoľte nám však dať vám na záver pár rád aby mal váš syr tú najlepšiu chuť a hladkú, krémovú textúru.

  1. Nezneužívajte nezneužívajte citrónovú šťavu, je lepšie pridávať po troškách, ako potrebujete, pretože inak vám môžeme dať viac kyslú chuť syra, ktorú nechceme.
  2. Veľmi dôležité zrážanie mlieka, musíte neustále miešať, kým skutočne neuvidíte, že tekutina so zelenkastým nádychom je dobre oddelená od zvyšok mlieka
  3. filtrovanie musíte urobiť rýchlo, keď sa mlieko zrazí, preto musíte mať pripravený rok a sitko.
  4. Použite kvalitné mlieko, aby mal syr lepšiu chuť a textúru, a keď mlieko privediete do varu, neprevarte takto môžete zničiť celý proces.

Dúfame, že vám tento článok naozaj pomohol pripraviť si domáci syr krok za krokom a všetky jeho príchute si vychutnáte aj doma, možno sa budete chcieť dozvedieť aj to, ako si domáci čerstvý syr pripraviť striedavo s týmto receptom.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: